válkaČeskoslovenskoobjevy

V Praze vystavuje světoznámá fotografka Ivana Vostřáková. Její díla kupují miliardáři

V Praze vystavuje světoznámá fotografka Ivana Vostřáková. Její díla kupují miliardáři
Zdroj: bigbangmedia.cz
+ 3 fotky+ 4 fotky

V Praze je k vidění výstava jedné z nejlepších českých fotografek současnosti Ivany Vostřákové. Její díla kupují nejen sběratelé, ale i vysoce postavení manageři jako investici. Prodávají se za více než 5000 dolarů a v České republice patří k těm vůbec nejdražším.

Tomáš Chalupa 26. září 2015

Ivana Vostřáková vystudovala původně architekturu, ale svůj talent a vnímání světa se rozhodla zachytit i fotografií, což jí vyneslo několik významných fotografických ocenění i prodej jejích děl na prestižní saatchiart.com. Je mimo jiné dvojnásobnou držitelkou české ceny Fotograf roku za roky 2010 a 2013 i ocenění Profesionální fotograf roku, které se každoročně vyhlašuje ve Velké Británii. Vystavuje v jedné z nejprestižnějších galerií Saatchi Art. Nyní je její tvorba k vidění i v Praze. Výstava nazvaná Příběhy je až do 30. října otevřená ve Viničním altánu v parku Grébovka na Praze 2. Výstava je prodejní, takže všechna díla si mohou zájemci odnést domů.

Pro Ivaninu tvorbu jsou typické jednoduché čisté linie, které jsou v případě koláží obohacovány o nové prvky. Výrazným znakem je také hra světel a stínů, která se uplatňuje zejména ve vytváření snových vizí ve zcela originálních černobílých fotografiích (Chiméry). Na výstavě „Příběhy“ mají návštěvníci možnost vidět fotografie z číslovaných a podepsaných limitovaných edicí, které existují vždy v maximálním počtu pěti kusů v edici. Jedná se o vysoce kvalitní tisky na archivní plátno MUSEO Artistry Canvas, které je ještě ve finále opatřeno speciální ochrannou akrylovou vrstvou.

Další články

Zavří­t reklamu