válkaČeskoslovenskoobjevy

V Polsku našli erotickou pomůcku z 18. století. Někomu spadla při masturbaci do latríny

V Polsku našli erotickou pomůcku z 18. století. Někomu spadla při masturbaci do latríny
Zdroj: http://trojmiasto.gazeta.pl/

Vzrušující objev! Jak jinak nazvat nález umělého penisu z 18. století? Polští archeologové ho našli při vykopávkách v jedné staré kadibudce na místě bývalé šermířské školy na předměstí Podwale v Gdaňsku. Zřejmě tady někomu při divoké masturbaci upadl otvorem do jámy s výkaly.

Jan Kyzlink 15. dubna 2015

Zní to jako opožděný aprílový žert, jenže není. Nález už potvrdil Krajský úřad pro ochranu památek v Gdaňsku a podle všeho pozoruhodný předmět skončí po řádném vyčištění a zdokumentování v muzeu.

„Je velký, tlustý, vyrobený z kůže plněné štětinami, s dřevěnou rukojetí,“ popsal nalezený artefakt mluvčí ochrany památek v Pomořansku Martin Tymiński. „Zachoval se ve skvělém stavu,“ dodal.

Kožený penis byl opatřen dřevěnou rukojetí.

Kožený penis byl opatřen dřevěnou rukojetí.

Podle něj něj není objev tři sta let starého „robertka“ něčím až tak překvapivým. V 18. století se tyto sexuální pomůcky považovaly za velmi užitečné při léčbě hysterie. Děloha totiž byla považována za zdroj hysterie, takže se doporučovalo předcházet hysterickým záchvatům žen masáží jejich intimních partií. Většina podobných předmětů se však do dnešní doby nedochovala, protože se vyráběla z přírodních, tedy rozložitelných materiálů. O to je nález koženého penisu senzačnější.

Sexuální pomůcka z doby kamenné

Sexuální pomůcka z doby kamenné

Umělé penisy se používaly už ve starověku, ty vůbec nejstarší už v době kamenné, kdy byly vyráběny jak jinak než z kamene. To Římané byli fajnovější a vyřezávali je ze slonoviny a vzácných dřev. Ovšem až teprve objev levných plastových hmot, silikonu a gelu vedl k obrovskému rozmachu sexuálních pomůcek ve druhé polovině 20. století a tím i k většímu potěšení dam. O kolik ubylo hysterie, se vědecké studie nezmiňují.

Další články

Zavří­t reklamu