válkaČeskoslovenskoobjevy

V peruánských volbách mezi sebou soupeří Hitler s Leninem… Ne, to není vtip

V peruánských volbách mezi sebou soupeří Hitler s Leninem… Ne, to není vtip
Zdroj: odditycentral.com

Představte si, že vás rodiče pojmenují Hitler. V dospělosti vstoupíte do politiky a budete usilovat o post starosty. A proti vám se postaví někdo, kdo se jmenuje Lenin. Tohle není scénář laciné béčkové komedie. K této kuriózní situaci skutečně došlo ve volbách v peruánském Yungaru.

Simona Knotkova 5. října 2018

Celým jménem Hitler Alba Sánchez působil jako starosta Yungaru už v letech 2011 až 2014. Letos by se na politickou scénu rád vrátil. „‚Dobrý Hitler‘ se s pomocí přátel a příznivců vrací v letošních volbách. Vždy se nám dařilo a lidé nás znají,“ říká Sánchez o své kandidatuře.

Jako by už jeho jméno nemělo bizarní nádech, letos se proti němu navíc ještě postaví muž pojmenovaný Lenin Vladimir Rodríguez Valverde. Ten se už dříve v tomto roce pokusil jeho účast ve volbách neúspěšně sabotovat. Sánchez se svého protivníka však nebojí a věří, že se mu znovu pokusí zvítězit

I když sdílí jméno s jednou z nejvíce nenáviděných osobností v historii lidstva, jakoukoliv spojitost s nacionalistickou ideologií popírá. Podle jeho slov bylo v 80. letech v Peru běžné, že rodiče pojmenovávali potomky exotickými jmény ze zahraničí. Jeho otec jméno Hitler prý někde zaslechl, a aniž by věděl, kdo byl jeho nositelem, svého syna tak pojmenoval.

O změně svého jména Sanchéz už několikrát přemýšlel. Poté, co vstoupil na politickou scénu a lidé ho už poznali jako Hitlera, není tento krok ale nadále aktuální.

Nového starostu Yungaru si občané zvolí už v pátek 7. října.

Další články

Zavří­t reklamu