válkaČeskoslovenskoobjevy

V Paříži navrhli trampolínový most. Přes Seinu se bude skákat!

V Paříži navrhli trampolínový most. Přes Seinu se bude skákat!
Zdroj: YouTube
+ 2 fotky+ 3 fotky

Jaká nuda přecházet pěšky po mostě nebo přes něj přejíždět v autě, když by si člověk mohl zaskákat a trochu se při tom i vyválet! Přesně tohle měli na mysli architekti z pařížské firmy AZC, když se přihlásili do soutěže o nejlepší most přes Seinu. Soutěž sice nevyhráli, skončili „jen“ třetí, nicméně o jejich nafukovacím mostě s gigantickými trampolínami se nejvíce mluvilo, a to nejen ve Francii!

Ivanhoe 17. dubna 2015

Nebezpečné? Možná. Nerealistické? Snad. Zábavné? Naprosto! „Naším úmyslem bylo pozvat návštěvníky a obyvatele města, aby si vyzkoušeli novější, hravější způsob přechodu přes řeku a skákáním nad Seinou se osvobodili od zemské přitažlivosti,“ vysvětlují tvůrci projektu, proč zvolili právě tento koncept mostu. Na výhrady ohledně jeho bezpečnosti namítají, že obří trampolíny jsou obehnány jedenapůl vysokými zábranami z PVC, tudíž je nemožné, aby někdo přepadl do řeky. Zábradlím je ohrazen i chodník, po němž se přechází z jedné platformy na druhou. Na most se vychází po schodech a dolů se sjíždí po skluzavce.

Ateliér Zündel Cristea, odkud soutěžní návrh vzešel, je svým nápadem tak nadšen, že se jej nehodlá vzdát a hledá partnery, kteří by mu umožnili projekt realizovat. „Jsme v kontaktu s různými klienty, kteří se o náš koncept zajímají. Mezitím byl prototyp našeho mostu otestován loni v listopadu ve Španělsku,“ sdělil mluvčí AZC.

Až se tedy někdy v budoucnosti rozhodnete zajet si do Paříže jen tak na skok, nebude to možná vůbec od věci.

Další články

Zavří­t reklamu