válkaČeskoslovenskoobjevy

V Paraguayi našli podivného tvora, mohla by to být bájná Chupacabra

V Paraguayi našli podivného tvora, mohla by to být bájná Chupacabra
Zdroj: mysteriousuniverse.com

Paraguajští hasiči našli v řece rozkládající se mrtvé tělo, které nikdo z nich nebyl schopen identifikovat. Samozřejmě se ihned začalo mluvit o bájné Chupacabře, ale někteří upozorňují, že může jít o nový druh kryptida nebo dokonce mimozemšťana.

Tomáš Chalupa 29. října 2015

Tělo bylo nalezeno 21. října na břehu řeky Paraná. Není jasné, kdo jejj našel, ale je jisté, že první průzkum těla provedli místní dobrovolní hasiči. Ti se napřed domnívali, že jde o mrtvolu člověka, případně opice. Lékař pouze podle fotografií nebyl schopen určit, o co jde. Mezi záhadology už se objevily názory, že jde o nový druh kryptida, tedy dosud neobjevený živočišný druh, ti odvážnější dokonce spekulovali na diskusních fórech o mimozemšťanech. Každopádně všichni si budou muset počkat na pitvu, kterou provede lékař.

Zajímavé je, že v roce 1914 průzkumník a cestovatel Peter Fawcett v této oblasti popsal skupinu tvorů podobných opicím s délkou těla kolem 150 cm. O podobných tvorech psal už v 16. století také Walter Raleigh, který je nazval Mongo Grande, tedy velká opice. A konečně Francois de Loys popsal tvora, kterému se začalo říkat DeLoysova opice. Ta je dokonce na jedné fotografii. Vypadá to, že by mrtvola, kterou nalezli hasiči, mohla spadat do rodiny těchto málo známých tvorů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu