Kouření usušených škorpionů je v jistých částech Pákistánu oblíbená kratochvíle.

Kouření usušených škorpionů je v jistých částech Pákistánu oblíbená kratochvíle. | zdroj: mysteriousuniverse.org


V Pákistánu to trochu přehánějí, začali tam kouřit škorpiony

TÉMATA: drogy | pákistán

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 05. 2016 | 14:30

V oblasti kolem údolí Khyber v Pákistánu se užívá jedna velmi silná droga. Místní lidé tam kouří usušené škorpioní ocasy. Ano, to je ta část, na které je ostrý jedový bodec. A o ten jde v tomto případě především.

"Hašiš nebo heroin jsou ničím v porovnání se škorpionem. Všechno se roztančí, cesty, auta, všechno přede mnou," popisuje stav po kouření škorpiona čtyřiasedmdesátiletý Sohbat Khan. Ten podle svých slov kouří usušené škorpiony už padesát let a tvrdí, jak prý je to velmi dobré také na potenci. 

Jak se vlastně droga připravuje? Potřebujete jednoho škorpiona. Toho zabijete a usušíte. Pak ho rozemelete na prášek. Někdy celé tělo, někdy jenom ocas, asi je to jedno. Prášek můžete smíchat se špetkou tabáku nebo hašiše, ale dá se kouřit i samostatně. Halucinogenní efekty trvají několik hodin

Pákistánští doktoři místní lidi varují před užíváním této drogy, protože má množství nežádoucích účinků, například způsobuje ztrátu paměti, poruchy přijmu potravy nebo nespavost. Navíc nekteré druhy škorpionů mohou být pro lidské tělo jedovaté a smrtelné, a to i pokud se kouří jen usušený prášek. Nutno dodat, že škorpiony jako drogu využívají také v Indii nebo v jihovýchodní Asii. Škorpioní jed má také léčivé účinky proti rakovině nebo mikrobiálním infekcím. 

Lidé v údolí Khybar nejspíš od svého zvyku neupustí, i přes rady lékařů. Vždyť kdo by odolal vidět několik hodin tančit cesty a auta na nich?

 

 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 05. 2016 | 14:30

Zavří­t reklamu