Tahle koule se pořád pohybuje a nikdo neví proč, kdyby jí nevraceli na místo, nejspíš by z podstavce spadla.

Tahle koule se pořád pohybuje a nikdo neví proč, kdyby jí nevraceli na místo, nejspíš by z podstavce spadla. | zdroj: messagetoeagle.com


V Ohiu se samovolně pohybuje kamenná koule, váží 2,5 tuny

TÉMATA: záhady | usa | paranormální jevy

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 05. 2017 | 10:00

Na Marionském hřbitově v Ohiu mají instalovanou velkou ozdobnou kamennou kouli. Ovšem zjistilo se, že koule se z nějakého důvodu pozvolna pohybuje.

V roce 1896 nechala na Marionském hřbitově postavit vážená rodina Charlese Merchanta metr a půl vysoký žulový podstavec s černou koulí. Ta sama o sobě váží skoro dvě a půl tuny. Právě díky této soše se stal hřbitov poměrně zajímavou lokální atrakcí. V posledních letech si ale lidé všimli, že je něco špatně. Koule není přesně na svém místě.

Koule se skutečně pohybuje. Samozřejmě jde o velmi pomalý pohyb, který nelze zachytit okem, ale dal se lehce zjistit. Koule byla totiž dokonale vyleštěná. Jediná část, která není lesklá, je ta, kterou se koule dotýkala povrchu. Jenže ta byla celá viditelná pouhým okem, což byl nezvratný důkaz, že se koule posunula. 

Zaměstnanci hřbitova ovšem kouli pootočili zpět, ovšem koule se po čase zase posunula. A tak se to stalo ještě několikrát. Kouli se od té doby říká Pohyblivá koule a láká i lovce záhad. Největší záhadou je, jak a proč se koule posunuje. Odpověď nezná nikdo. Jisté je, a je to i změřeno, že se koule posunuje rychlostí 5 centimetrů za rok. Pracovníci hřbitova pohyb pečilvě zaznamenávají a v případě, že hrozí, že koule spadne z podstavce, ji zase posunou. Přijít na kloub celé záhadě zatím ale nikdo nedokázal.

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 05. 2017 | 10:00

Zavří­t reklamu