válkaČeskoslovenskoobjevy

V Novokuzněcku márnice přetékají mrtvými, situace je katastrofální

V Novokuzněcku márnice přetékají mrtvými, situace je katastrofální
Zdroj: profimedia.com

Jeden z pracovníků novokuzněcké márnice natočil video, na kterém je jasně vidět obrovské množství mrtvých těl zabalených do černých pytlů. Všechny mrtvé má na svědomí covid-19, a znovu se tak otevírá otázka, nakolik jsou ruská oficiální čísla pravdivá.

Tomáš Chalupa 30. října 2020

V márnici bylo v době natáčení videa nashromážděno nejméně 50 těl. Potvrzují se tak odhady některých pozorovatelů, že skutečná čísla jsou třikrát vyšší, než sdělují oficiální statistiky. Další ranou pro tamní režim byl případ na jihu Ruska, kde 13 lidí připojených na plicní ventilaci zemřelo poté, co došly náhle zásoby kyslíku. Ruské zdravotnictví se dlouhodobě potýká s vážnými nedostatky a strukturálními problémy. Na to poukázal při jiném incidentu tým Alexeje Navalného, který vyfotografoval útroby nemocnice v Omsku, která měla velmi daleko k dnešním evropským standardům.

Thumbnail # Itálii decimuje koronavirus, mafie stále vydělává
Mohlo by Vás zajímat:

Itálii decimuje koronavirus, mafie stále vydělává

Zpět k případu v Novokuzněcku. Pracovník krematoria, který video natáčel, prochází prostory márnice a všude míjí mrtvá těla. „Mrtví, samí mrtví, tady jsou taky mrtví, mrtví jsou úplně všude, doslova po nich chodíte,“ komentuje muž ve videu.

Pravdivost záběrů potvrdily místní zdravotnické úřady, načež byl šéf tamního zdravotnického oddělení vyhozen z místa. Gubernátor oblasti je sám nakažen koronavirem. Situace v Rusku je tak zřejmě nadále kritická, bez ohledu na to, co zaznívá z oficiálních míst.

Další články

Zavří­t reklamu