Malý Američan si za den vydělá i padesát dolarů.

Malý Američan si za den vydělá i padesát dolarů. | zdroj: odditycentral.com


Nemáte na drahé terapeuty? Tenhle chlapec vám dá radu do života za pouhé dva dolary

TÉMATA: děti | usa | podnikání

user-avatar

Simona Knotková

10. 01. 2017 | 08:00

Je mu teprve jedenáct let, a už si vydělává terapeutickými radami. Mladý Newyorčan Ciro Ortiz každou neděli sedí v metru a za dva dolary pomáhá lidem najít východisko z problémů.

Jak to všechno začalo? O pozadí vypráví otec chlapce Adam: "Nevydělávám moc peněz, a tak jednoho dne Ciro vymyslel, jak by si mohl vydělávat on sám. Jeho nápad se mi líbil, tak jsme na druhý den zašli do Williamsburgu a zkusili to poprvé na ulici."

Terapeutický sedánek se uchytil a Ciro s ním začal pravidelně chodit do stanice metra. Za dva dolary (cca 51 korun) si s ním zájemci mohou pět minut povídat. A zeptat se ho můžou na cokoliv. 

"Lidé se mě ptají na vztahy, ptají se, co mají udělat se svým životem. Také si se mnou povídají třeba o Donaldu Trumpovi. Důležité je zjistit, co opravdu chtějí. A odpověď pak bývá většinou velmi prostá. Mnoho lidí také nemá rádo změnu. Dívají se do minulosti a říkají, jak tehdy všechno bylo lepší. Ale život se pořád mění. Musíme se tomu přizpůsobit," říká malý psycholog.

Sám má za sebou negativní minulost, kdy ho jako menšího ve škole šikanovali. V jeho aktivitě ho nemotivují ani tak peníze, jako právě pomoc, kterou může poskytnout jiným. "Jednou ke mně přišla žena a říkala mi, že jí pověděl přesně to, co si už sama nějakou dobu myslela," chlubí se otec.

Cirovy zážitky můžete sledovat na Instagramu emotionaladvicekid

user-avatar

Simona Knotková

10. 01. 2017 | 08:00

Zavří­t reklamu