válkaČeskoslovenskoobjevy

Nemáte na drahé terapeuty? Tenhle chlapec vám dá radu do života za pouhé dva dolary

Nemáte na drahé terapeuty? Tenhle chlapec vám dá radu do života za pouhé dva dolary
Zdroj: odditycentral.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

Je mu teprve jedenáct let, a už si vydělává terapeutickými radami. Mladý Newyorčan Ciro Ortiz každou neděli sedí v metru a za dva dolary pomáhá lidem najít východisko z problémů.

Simona Knotkova 10. ledna 2017

Jak to všechno začalo? O pozadí vypráví otec chlapce Adam: „Nevydělávám moc peněz, a tak jednoho dne Ciro vymyslel, jak by si mohl vydělávat on sám. Jeho nápad se mi líbil, tak jsme na druhý den zašli do Williamsburgu a zkusili to poprvé na ulici.“

Terapeutický sedánek se uchytil a Ciro s ním začal pravidelně chodit do stanice metra. Za dva dolary (cca 51 korun) si s ním zájemci mohou pět minut povídat. A zeptat se ho můžou na cokoliv.

„Lidé se mě ptají na vztahy, ptají se, co mají udělat se svým životem. Také si se mnou povídají třeba o Donaldu Trumpovi. Důležité je zjistit, co opravdu chtějí. A odpověď pak bývá většinou velmi prostá. Mnoho lidí také nemá rádo změnu. Dívají se do minulosti a říkají, jak tehdy všechno bylo lepší. Ale život se pořád mění. Musíme se tomu přizpůsobit,“ říká malý psycholog.

Sám má za sebou negativní minulost, kdy ho jako menšího ve škole šikanovali. V jeho aktivitě ho nemotivují ani tak peníze, jako právě pomoc, kterou může poskytnout jiným. „Jednou ke mně přišla žena a říkala mi, že jí pověděl přesně to, co si už sama nějakou dobu myslela,“ chlubí se otec.

Cirovy zážitky můžete sledovat na Instagramu emotionaladvicekid.

Další články

Zavří­t reklamu