válkaČeskoslovenskoobjevy

V Nankingu vyroste vertikální les, bude mít 3000 rostlin, vyprodukuje 60 kg kyslíku denně

V Nankingu vyroste vertikální les, bude mít 3000 rostlin, vyprodukuje 60 kg kyslíku denně
Zdroj: boredpanda.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Nanking Towers jsou projekty budov ve stejnojmenném čínském městě, které mají být doslova obrostlé stromy a rostlinami. Tímto způsobem mají přispět k čistotě ovzduší ve městě, podle plánů by takový les vyprodukoval 60 kilogramů kyslíku denně.

Tomáš Chalupa 11. února 2017

Projekt dvou lesnatých věží má být hotov na konci roku 2018. Jejich architektem je známý Ital Stefano Boeri. Vyšší z budov má být vysoká 200 metrů, ta nižší bude měřit o 100 metrů méně. Na obou poroste 1000 stromů a 2500 dalších křovin 25 různých druhů. Půjde tedy o opravdový les uprostřed města.

Věže mají obsahovat kromě dřevin například střešní klub, muzeum nebo školu zelené architektury. Les má také pomoci s rozšířením biodiverzity ve městě, která není nijak závrtatná. Zdá se tedy, že Čína se rozhodla zvrátit negativní trend v oblasti životního prostředí, který je pro ni stále typický.

Pro Stefana Boeriho není projekt nankingských věží prvním enviromentálně laděným architektonickým počinem. Už takto postavil zelený dům v italském Miláně a plánuje stavbu podobného typu ve švýcarském Lausanne.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu