válkaČeskoslovenskoobjevy

V Namibii vyplavilo moře na břeh podivného tvora, vědci zatím neví, co to je

V Namibii vyplavilo moře na břeh podivného tvora, vědci zatím neví, co to je
Zdroj: express.co.uk

Moře v Namibii vyplavilo na břeh hnijící mrtvolu mořského tvora, který působí jako podivný mutant. Vědci zatím netuší, co by to vlastně mohlo být. Nikdo prý nic podobného zatím neviděl.

Tomáš Chalupa 22. června 2018

Šestimetrová mrtvola se ocitla na pláži u národního parku Dorob v Namibii. Podle vědců tvor patří do skupiny delfínů nebo velryb, nicméně nepodobá se žádnému známému druhu. Tvar hlavy připomíná delfína skákavého, ovšem ten dorůstá maximálně poloviny délky, a šestimetrového delfína nikdo nikdy neviděl. Právě velikost je to, co tvora odkazuje spíše do skupiny velryb.

Dr. Simon Elwen, který studuje mořskou faunu přímo v Namibii, k nálezu řekl: „Na první pohled to netušíme, jaký živočišný druh by to mohl být.“ Tělo bylo v pokročilém stádiu rozkladu, což ztěžovalo jeho identifikaci. Vědci se nicméně shodují, že by mělo jít o nějaký druh velryby, nejspíše vorvaňovce zobatého. Ten dorůstá běžně do délky sedmi metrů a má podobné tělo jako nalezený tvor. Tyto velryby jsou velmi vzácné a jen zřídkakdy je někdo spatří ve vodě. O to více by byl překvapivý nález takového živočicha na břehu.

Příčinu smrti se také nepodařilo stanovit, ví se jen, že má polámanou spodní čelist, ale k tomu mohlo podle Elwena dojít až po smrti.

Další články

Zavří­t reklamu