válkaČeskoslovenskoobjevy

V Mexiku rozjeli bizarní tombolu, hlavní výhra je auto zakopané do země

V Mexiku rozjeli bizarní tombolu, hlavní výhra je auto zakopané do země
Zdroj: odditycentral.com

V mexickém městě Ojinaga ve státě Chihuahua spustili opravdu bizarní loterii. Hlavní výhrou je automobil, který ovšem výherce s největší pravděpodobností nikdy nevidí. Projíždět se v něm budou až jeho potomci.

Tomáš Chalupa 13. dubna 2018

Automobil pojmenovaný Viajero Del Tiempo, tedy Cestovatel v čase, byl zahrabán do speciálního betonového podzemního sarkofágu. Auto je plné fotografií, vzkazů rodinných příslušníků i lidí z města tomu, kdo v něm jednou bude jezdit. Je to vlastně časová schránka. Jako byste dnes dostali vůz Tatra 603, kterou vyhrál váš dědeček a nechal vám v ní pár dopisů.

Je potřeba říct, že ne všichni lidé z města s tímto podivným nápadem souhlasí. Město má poměrně početnou chudinskou komunitu a mnoho lidí by potřebovalo vozidlo už teď a nikoliv za padesát let. Kritiků projektu je tak poměrně hodně a někteří nejdou pro ostré slovo daleko. Například jeden z obyvatel města denně dojíždí do práce do sousedního města. Navíc má těžce nemocného syna a všechny peníze jdou na jeho léčbu. „Proč má být auto zahrabáno na padesát let, když by mi pomohlo dnes,“ ptá se celkem logicky tento muž.

Místní úřady na stížnosti obyvatel reagovaly prohlášením, že s celou věcí nemohou nic dělat, protože podoba výhry je plně v kompetenci organizátora loterie, kterým je civilní asociace. Automobil už navíc má svého vítěze, který nyní může odpočítávat padesát let, než s vozidlem vyjede. Otázka je, jestli za 50 let bude moci auto vůbec na cesty, možná už v té době nebude splňovat předpisy nebo lidé už nebudou používat spalovací motory, kdo ví?

Video z pohřbívání auta do země si můžete prohlédnout zde.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu