válkaČeskoslovenskoobjevy

V Malajsii roste nejdelší skluzavka na světě. Návštěvníci se mohou těšit na kilometrovou jízdu džunglí

+ 2 fotky+ 3 fotky

Milujete vodní atrakce? Potom by se do vašeho hledáčku měl dostat zábavní park v malajsijském Penangu. Právě tam roste nejdelší skluzavka na světě.

Simona Knotkova 11. července 2019

Titul nejdelší skluzavky na světě drží od roku 2015 605metrová atrakce v Action Park v New Jersey. Již brzy se to ale změní a zápis v Guinnessově knize rekordů bude muset být přepsán. V zábavním parku Escape Theme Park v malajsijském státu Penang totiž vyrůstá konstrukce, která ji pokoří o více než pět set metrů. Na délku bude žlutomodrá skluzavka měřit 1140 metrů a svým návštěvníkům slibuje čtyřminutovou jízdu džunglí.

„Naším plánem bylo postavit vodní skluzavku, která by umožnila návštěvníkům pohled do celého parku. Na pokoření světového rekordu jsme zprvu vůbec nepomýšleli. Jsem nicméně pyšný na to, čeho jsme dosáhli,“ sdělil zpravodajskému webu Channel News Asia výkonný ředitel parku Sim Choo Kheng.

Jak reportérům dále prozradil, v minulosti se vždy pozastavoval nad tím, že je jízda po většině skluzavkách moc krátká. Ve svém parku chtěl udělat něco revolučního. „Nikdy jsme nechápal, proč jsou všechny skluzavky tak krátké a rychlé. Chtěl jsem proto postavit atrakci, která by trvala dobrých pár minut.“

Dělníci během stavitelských prací.

Dělníci během stavitelských prací.

I když skluzavka vyrůstá uprostřed volné přírody, konstruktéři stavbu navrhli tak, aby co nejméně zasahovala do přirozeného prostředí a aby během jejího stavění nebylo třeba kácet žádné stromy. Snažili se také vyhnout použití těžkých strojů, a proto většinu materiálu do oblasti přenášeli ručně. „Velmi mi záleží na zdejším životním prostředí, takže jsme dělali vše pro to, abychom uchovali zeleň,“ prozradil Kheng.

Zájemce o sklouznutí vyveze na sedmdesát metrů vysoký kopec lanovka. Poté následuje cesta pralesem zakončená ve velkém plaveckém bazéně.

Pokud nenastanou žádné komplikace, skluzavka v Escape Theme Park by měla být dokončena na konci července. Její slavnostní otevření je poté naplánováno na nadcházející měsíc.

Vyrůstající atrakci si prohlédněte v přiloženém videu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu