Unikátní ostrůvek s domem je na prodej v Maďarsku.

Unikátní ostrůvek s domem je na prodej v Maďarsku. | zdroj: www.sarvarihorgaszto.hu


V Maďarsku prodávají unikátní ostrov s obytným domem uprostřed rybníka plného ryb

TÉMATA: architektura | bydlení

user-avatar

Ivanhoe

20. 03. 2015 | 07:00

Pokud jste vášnivým rybářem a rádi byste žili někde někde na samotě u vody, pak ideálním místem pro vás je malý ostrovní domek, který právě prodávají v Maďarsku. Nejde sice o žádný tropický ráj, jen o obyčejný rybník uprostřed fádní zemědělské krajiny, ovšem klidu a ryb zde najdete více než dost.

Nevelký obytný dům o ploše 120 m² stojí na jen o málo větším ostrůvku uprostřed umělého rybníka v maďarském regionu Sárvár. Zřejmě si ho zde postavil nějaký milovník rybaření, protože 9 hektarů vodní plochy, která dům obklopuje, se hemží spoustou nejrůznějších ryb, od kaprů přes cejny až dokonce po jesetery. Celkově prý rybník obsahuje 10 tisíc kilogramů ryb, takže o rybí potravu nebude mít budoucí majitel nikdy nouzi.

Pokud jde o dům, ten má tři ložnice, obývák, jídelnu, kuchyni a koupelnu a disponuje veškerým moderním vybavením jako tekoucí vodou, elektřinou a kanalizací. Na první pohled vypadá pěkně a zachovale, ale někteří místní rýpalové už varovali, že po většinu zimy byl ostrůvek zatopen, což mohlo nemovitost poškodit. Možná proto se jí chce nynější majitel zbavit. Požaduje za to „jen“ 235 milionů maďarských forintů, což je v přepočtu něco málo přes 21 milionů českých korun. V ceně je zahrnut i rybník s tunami ryb a pár hektarů okolních polí.

 

user-avatar

Ivanhoe

20. 03. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu