válkaČeskoslovenskoobjevy

V Maďarsku můžete přespat ve vyhlídkové věži, nemá ale záchod

V Maďarsku můžete přespat ve vyhlídkové věži, nemá ale záchod
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 5 fotek+ 6 fotek

Na maďarské turistické stezce Galyatető se nachází třicet metrů vysoká vyhlídková věž. Majitel z ní udělal útočiště pro turisty, kde mohou v klidu přespat a užít si skvělý výhled. Bohužel zde není voda ani záchod.

Tomáš Chalupa 6. března 2016

Kdysi to byla chátrající věž o výšce sotva patnáct metrů bez většího užitku. Pak ji skupina architektů zvýšila a přeměnila na zajímavý příbytek v horách, kde mohou složit hlavu turisté procházející po stezce. A nejen to, mohou si z výšky prohlédnout, kam další den půjdou. Výhled ze 30 metrů vysoké věže je opravdu úchvatný.

Pobyt zde ovšem není zadarmo. Na noc se vybírá za jednoho člověka v přepočtu 250 korun. Hlavní nevýhodou je absence toalet a tekoucí vody.Věž je rozdělena na tři patra, v každém patře se může vyspat šest lidí. Kolem celé věže vede ocelové schodiště, po kterém je možné vystoupat až nahoru a užít si výhled. Právě ten sem láká kolemjdoucí turisty a podle všeho bývá věž obsazena především v sezóně. Může to být místo nejen silných zážitků, ale také zajímavých setkání lidí, kteří se setkali náhodou ve věži.

Další články

Zavří­t reklamu