válkaČeskoslovenskoobjevy

V kuchyni s láskou: Podívejte se, jak to slušelo Sophii Loren u plotny

V kuchyni s láskou: Podívejte se, jak to slušelo Sophii Loren u plotny
Zdroj: italianways.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Sophia Loren vydala v roce 1971 kuchařku In cucina con amore (V kuchyni s láskou). Kromě více jak dvou stovek receptů v ní čtenáři našli kuchařské rady, vzpomínky na dětství nebo příběhy z cest.

Simona Knotkova 9. června 2018

Herečka knížku napsala v roce 1968, kdy jako těhotná pobývala v ženevském hotelu. V hlavě ji ale nosila delší dobu.

„Pro napsání této knihy jsem potřebovala dvě věci: čas a zálibu ve vaření. To první mi během natáčení filmů scházelo, ale toho druhého jsem měla vždy dostatek. S jednou komplikací – buď jsem se musela krotit, nebo jsem si mohla zničit svůj pas,“ řekla Loren o pozadí kuchařky V kuchyni s láskou.

Kromě receptů Loren čtenářům také poskytla množství tipů a rad, které získala díky svým bohatým zkušenostem. V jedné části kuchařky například radí, jak správně hostit větší skupinu lidí.

„Říká se, že nemáte hostit více než osm lidí. Když jich budete mít u stolu víc, hůře se vám bude konverzovat. Každý skončí u hovoru s člověkem po své pravici nebo lavici. Platí to hlavně u obdélníkových stolů. Ještě horší je to během formálních obědů, kdy lidé sedí v jedné řadě stolu! Tohle je moje řešení. Když pozvu více jak dvanáct hostů, připravím několik stolů, na kterých ale neservíruji. Každý se musí obsloužit sám u společného bufetu a poté si může vybrat, ke komu si sedne,“ stojí v knize.

Jak to italské herečce slušelo u plotny, se podívejte v naší galerii.

Další články

Zavří­t reklamu