válkaČeskoslovenskoobjevy

V kráteru na Marsu by mohl být život, tvrdí vědci

V kráteru na Marsu by mohl být život, tvrdí vědci
Zdroj: ancient-code.com

Pánev Argyre vznikla na Marsu před 3,9 miliardami let dopadem ohromného meteoritu. Podle vědců by na tomto místě mohl být stále život. Podmínky jsou zde podle nich velmi slibné.

Tomáš Chalupa 28. dubna 2016

Podle vědců by na některých místěch Marsu mohl být pod povrchem led a v něm je možné stále předpokládat život. Na celém Marsu je vůbec největší pravděpodobnost nálezu života právě v pánvi Argyra. Vědci by právě sem rádi směřovali novou misi, která by pátrala po současném nebo minulém životě na rudé planetě. Existuje hodně zastánců teorie, že v podzemních jeskyních a ledových útvarech je stále přítomen mikrobilologický život. Doktor Alberto Fairen říká: „V pánvi Argyre je přitomno mnoho ingrediencí potřebných pro vznik života – tekutá voda, biogenické částice a zdroje energie. To vše vytváří místní prostředí vhodné pro vznik a uchování života.“

Před,9 miliardami let, kdy vznikla pánev Argyra, se nalézal na Marsu oceán. Podle vědců tam mohou být zbytky tehdejšího původního života. Šance je podle Fairena vysoká. „V pánvi Argyra může být poslední bezpečný úkryt původní marťanské biosféry.“ Podle něj by měla další mise k Marsu obsahovat zařízení pro hledání života a hledat by se pochopitelně mělo v pánvi Argyra. Tak uvidíme, jestli v NASA jeho volání vyslyší.

Další články

Zavří­t reklamu