Vítejte v Kennedyho základní škole. Tady se vám bude líbit.

Vítejte v Kennedyho základní škole. Tady se vám bude líbit. | zdroj: www.mcmenamins.com


V Kennedyho základní škole se může kouřit i popíjet whisky

TÉMATA: architektura | design | hotely

user-avatar

Ivanhoe

30. 03. 2015 | 07:30

Vzpomínáte si, že nejhorší věcí, která se vám v době povinné školní docházky mohla přihodit, bylo, když vás učitel nechal po škole? Tak vězte, že existuje škola, ze které se vám nebude chtít odejít a kde klidně zůstanete i přes noc.

Tou školou snů je Kennedyho základní škola v americkém městě Portlandu. Tady si klidně můžete ve třídě přihýbat z korbele piva, kouřit cigáro a dát si štamprli whisky. V málokteré škole na světě mají chodby vybavené kulečníkovými stoly a bečkami s pivem. Kennedyho škola je přímo u pramene, má totiž vlastní pivovárek. Pivo můžete popíjet v kterékoli učebně a klidně i v kotelně. Školní řád, postrach všech neukázněných žáků, tady nečekejte, maximálně tu na stěně objevíte přikázání: „Neběhejte po chodbách, nebo se vám vylije pivo.“

Nenechte se mýlit, nejde o žádnou anarchistickou školu, kde vyrůstá zkažená americká mládež. To jen opuštěný „akademický klenot“ z roku 1915 přetransformovali na unikátní hotel s bazénem, kinem, restaurací a malými bary. Před 40 lety školu kvůli úbytku žactva zavřeli, dlouho se s ní nic nedělo, dokonce budově hrozila demolice, až ji v roce 1997 odkoupila společnost McMenamins. Ta sice předělala třídy na hotelové pokoje, ale jinak v celém objektu uchovala původní školácký styl, takže tu najdete dřevěné školní lavice i černé tabule na křídu a stěny zdobené dětskými malbami a kresbami. Host má tak možnost konečně zažít, jaké to je pobývat ve škole, kde se dá dobře najíst i napít, kde je spousty zábavy a kde si může celý den dělat, co se mu zlíbí, třeba se i opít. Věřte, že z takové školy se opravdu nechce nikomu jen tak hned odejít. 

 

user-avatar

Ivanhoe

30. 03. 2015 | 07:30

Zavří­t reklamu