válkaČeskoslovenskoobjevy

Brutální vražda v chatce číslo 28. Nevyřešená záhada, která dodnes straší kalifornské letovisko

Brutální vražda v chatce číslo 28.  Nevyřešená záhada, která dodnes straší kalifornské letovisko
Zdroj: Wikimedia Commons
+ 1 fotka+ 2 fotky

Slunná Kalifornie, příjemná chatová oblast, vyhlášená turistická destinace… Zní vám to jako popis ideální dovolené? Možná kdekoliv jinde, jen ne v letovisku Keddie, tam by se vám asi dobře nespalo. V roce 1981 tam totiž došlo k brutální několikanásobné vraždě, která dodnes nebyla vyřešena. A údajně tam straší!

Crazy Eyes 7. srpna 2021

12. dubna se čtrnáctiletá Sheila Sharp vracela od kamarádky, u které přespala, do chatky č. 28 v letovisku Keddie. Její rodina tam bydlela už celé dva měsíce. Scéna, která ji však po návratu přivítala, navždy uvrhla děsivý stín na tuto oblíbenou lokalitu.

Nábytek byl rozbitý a vše, včetně stěn, bylo pokryto krví. Tělo Sheiliny matky, Glenny Susan Sharp, bylo nahé, svázané a zohavené takřka k nepoznání. Svázáni a brutálně popraveni byli i její bratr John spolu s kamarádem Danem Wingatem. O rok mladší Sheilina sestra Tina v chatce vůbec nebyla. Další dva mladší sourozenci a jejich kamarád přitom celou dobu pokojně spali ve vedlejší místnosti.

Předešlý večer vidělo několik svědků Johna s Danem, když se vraceli z túry. Vyšetrovatelé odhadovali, že vrahové se k nim připojili buď už cestou nebo si na ně počíhali v chatě. Přibližně okolo desáté hodiny večer pak nastalo peklo. Oběti byly svázány páskou a dráty a asi deset hodin čelily brutálnímu mučení. Místo činu připomínalo scénu z hororu. Vrahové ke svému perverznímu záměru použili kuchyňské nože a tesařské kladivo, přičemž rozbili celý pokoj. Proto bylo velice zvláštní, že sousedé v chatce, která byla vzdálená zhruba pět metrů, v noci prý vůbec nic neslyšeli.

Když na místo dorazila policie, po Tině Sharp nebylo ani stopy. Vyšetrování však odhalilo, že přišla domů právě v průběhu šíleného běsnění vrahů, a ti ji proto poté unesli. Bratři Sharpovi, kterým bylo tehdy jen pár let, později tvrdili, že Tinu viděli přijít do domu a zahlédli i dva údajné vrahy. Na základě jejich popisu vznikly i podobizny oněch dvou podezřelých. Avšak i navzdory rozsáhlému pátrání se je nikdy nepodařilo dopadnout. Vynořilo se mnoho spekulací, nejčasteji o spojení rodiny s drogami nebo o satanistických maniacích. Až po dlouhých třech letech se u vodopádů, zhruba 75 kilometrů vzdálených od letoviska Keddie, našla lebka, která patřila Tině. Zbytek těla ale nikdy nebyl objeven.

Kdysi známá a velmi oblíbená destinace se po hrozivých vraždách stala velmi obávanou a upadala v zapomnění. Majitel Gary Mollath se ale i přesto snažil Keddie udržet při životě, ovšem chatky stále víc přitahovali maximálně bezdomovce a vandaly. I když se občas podařilo pár domků pronajmout výletníkům, ten s číslem 28, který dostal přezdívku “vražedný dům”, zůstával vždy prázdný.

Netrvalo dlouho a začaly se šířit zvěsti, že v chatě straší. Místní tvrdili, že z ní slyšeli sténání a nářek a v oknech viděli stíny a tmavé postavy. Z prázdné budovy se prý také ozývaly zvuky bouchajících dveří a kroky. Mollathova nevlastní dcera jednou viděla na kuchyňských dveřích chatky, o které byly opřené vidle, vyryté slovo „NO“. O půl hodiny později však byly vidle i nápis pryč. Gary Mollath se po letech, v roce 2004, rozhodl chatku zbourat. Přesto ale prázdniny v Keddie moc lidí nelákají. Podle Annette Martin, která se živí jako médium, prý totiž oběti násilných a nevyřešených případů často na místě vraždy zůstávají, jelikož jejich duše jsou traumatizované a nevědí, že jsou mrtvé. Annette také dodává, že ani zničením budovy se lidé nepokojných duchů nezbaví. Je tedy možné, že nešťastné duše brutálního zločinu se stále potulují někde v letovisku Keddie.

Další články

Zavří­t reklamu