válkaČeskoslovenskoobjevy

V Karibiku vyrostl resort určený jenom lidem s nadváhou

V Karibiku vyrostl resort určený jenom lidem s nadváhou
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Lidé s nadváhou se už nemusí bát přímořských letovisek. Americký podnikatel James King pro ně otevřel speciální resort s jednoduchým názvem – The Resort.

Simona Knotkova 8. listopadu 2017

Turistické středisko se nachází na bahamském ostrově Eleuthera. Na začátku jeho zrodu stál osobní Kingův zážitek z doby před 14 lety.

„Byl jsem manažerem v hotelu v Grenadě a viděl jsem, jak se pod ženou propadla židle. Podle hotelových pravidel dostala pokutu 150 dolarů,“ vypráví.

Ještě horší než peněžní odškodnění bylo ale pro ženu ponížení, kterému musela před zaměstnanci resortu a dalšími hosty čelit. V hlavě Kinga se začal líhnout nápad na hotel, kde by se nic podobného nemohlo stát.

Kromě omezené klientely The Resort disponuje také pevnějším nábytkem, širšími dveřmi nebo větší záchodovou mísou. A nikdo se tam nikomu nesměje.

„Mohla jsem skočit do bazénu, aniž bych se bála, že voda hodně vyšplouchne. Mohla jsem se opalovat na lehátku, aniž bych se strachovala, že pode mnou praskne. V minulosti se mi to už jednou stalo, a i když jsem se tomu tehdy smála, cítila jsem hanbu,“ píše jedna ze spokojených klientek v recenzi.

Další přidává: „Je skvělé, že si někdo uvědomuje, jak nejistí jsme a s jakými problémy se při plánování dovolené musíme potýkat. Budou tam židle, které mě uzvednou? Udrží postel mou váhu? Vlezu se do vany?“

Jediným kazem na kráse je, že The Resort nenabízí pobyty jednotlivcům, ale pouze malým skupinám. King však plánuje otevřít nový hotel pro páry a samostatné cestující.

Další články

Zavří­t reklamu