válkaČeskoslovenskoobjevy

Oceán roky vyplavuje lidská chodidla. Obutá v teniskách! Možné teorie vás šokují

Oceán roky vyplavuje lidská chodidla. Obutá v teniskách! Možné teorie vás šokují
Zdroj: ctvnews.ca

Jdete si takhle po pláži, užíváte si pohodovou atmosféru, když v tom… Před vámi na zemi leží noha. Ano, čtete správně, přesně to se totiž už osm let děje v okolí kanadského Vancouveru. Od roku 2007 bylo na pobřeží Britské Kolumbie nalezeno už třináct lidských nohou obutých v teniskách. Nikdy se neobjevily jiné části těla a nikdo dodnes pořádně netuší, komu většina chodidel patřila.

Crazy Eyes 29. dubna 2015

„Nikdy nezkoumám vyplavené boty, byla to jen jedna z mnoha. Ale moje fenka se od ní nechtěla odtrhnout. Neustále na ní zírala a nenechala se přivolat. Po třetím neúspěšném zavolání jsem šel za ní a spatřil jsem, k čemu čichá,“ popsal jeden z šokovaných nálezců. „Byl jsem zděšený. Navíc jsem musel končetinu vzít s sebou, abych ji odevzdal na policii. Měl jsem ji u sebe dvě a půl hodiny a pak jsem ještě musel jet policistům ukázat místo nálezu. Kdybych snad chtěl někdy příště do vyplavené sportovní boty kopnout, tak si to asi pořádně rozmyslím,“ dodal.

První podobný nález byl učiněn už v srpnu roku 2007 na ostrově Jedediah severovýchodně od města Nanaimo. Případ byl tehdy spojen se zesnulým mužem, jehož jméno policie na žádost pozůstalých nezveřejnila. Ještě tentýž měsíc byla nalezena další mužská noha na ostrově Gabriola. Dodnes však tělo mrtvého nebylo identifikováno.

Další podivné nálezy následovaly, ovšem policie si nevěděla a dodnes pořádně neví rady. Záhadnost celého případu ještě posiluje fakt, že většina nalezených nohou byla pravých a žádná prý nebyla od těla oddělena násilím.

Teorií vzniklo hned několik, žádná ale zatím nebyla důvěryhodně prokázána. Nohy prý mohou pocházet od obětí lodní či letecké nehody, může jít o pozůstatky po ničivé vlně tsunami z roku 2004 nebo o akt šíleného sériového vraha s fetišem na chodidla.

Nejpravděpodobněji se ale zatím jeví verze, že tajemné končetiny patří sebevrahům, kteří svůj život ukončili skokem do vody z mostu. Ta totiž chodidla chrání před rybami a končetiny v ní navíc nepodléhají rozkladu tak rychle, jako ostatní tělesné části. Mnoho tenisek má navíc ve spodní části vzduchové bubliny, které můžou způsobit vyplutí na hladinu.

Jak je ale možné, že se tolik od těla oddělených nohou objevilo na tak malém kousku světa a navíc až v posledních několika letech, když se dřív podobné věci neděly? Na tuhle otázku zatím pořádnou odpověď nenašel nikdo…

Další články

Zavří­t reklamu