Při pohledu na tento výrobek chuť na sladké mnohému v ústech zhořkne.

Při pohledu na tento výrobek chuť na sladké mnohému v ústech zhořkne. | zdroj: odditycentral.com


V Japonsku prodávají med s mrtvými sršni, je prý chutný a zdravý

TÉMATA: japonsko | extrémy | delikatesy | hmyz

user-avatar

Yvonne K.

24. 10. 2019 | 08:00

Japonci jsou známí svou zálibou v bizarních pokrmech, přesto hladinu veřejného mínění nedávno rozčeřil produkt jistého medaře z japonské prefektury Óita, jenž nese nevábný název Med se sršni. A přesně takový i je.

V malé plastové nádobě naplněné medem se vyjímá obří asijský sršeň. Pro našince odpudivá představa, pro Japonce zajímavá delikatesa. Ostatně v jihovýchodní a východní Asii jsou zvyklí konzumovat lecjaký hmyz. Sršeň naložený do medu působí podle výrobce dekorativně a navíc med činí zdravějším i chutnějším, protože se do něj uvolňují jeho esence a extrakty plné enzymů.

Sršeň se do medu vkládá ještě, když je naživu. V husté lepkavé tekutině se pak utopí. Nicméně výrobce nedoporučuje hmyz konzumovat, ale po spotřebování medu jej uložit do lihu a uschovat jako suvenýr. Navíc upozorňuje, že při manipulaci je třeba být opatrný, neboť i když je sršeň mrtvý, jeho žihadlo může člověku ublížit. Bodnutí je velmi bolestivé.

Sršeň asijský se považuje za škůdce, protože loví včely a doslova plení včelí úly. Pro včelaře je hotovou pohromou. Výrobce medu se sršni připomíná, že včelaři riskují život, když sršně zaživa odchytávají. Sršeň asijský je schopen člověka v blízkosti hnízda zuřivě napadnout a pronásledovat jej tak dlouho, dokud jej nedostihne. Zřejmě tento fakt propůjčuje výrobku poměrně vysokou cenu. Jedna nádobka o obsahu 150 gramů stojí 1 260 jenů, což je v přepočtu zhruba 267 korun

user-avatar

Yvonne K.

24. 10. 2019 | 08:00

Zavří­t reklamu