Zastávka

Zastávka "odnikud nikam" | zdroj: boredpanda.com


V Japonsku mají železniční zastávku, která slouží jen jako vyhlídka

TÉMATA: japonsko | železnice | architektura

user-avatar

Yvonne K.

19. 10. 2019 | 08:30

Japonské železnice patří mezi vyhlášenou světovou jedničku. Jejich rychlovlaky šinkansen jsou známé po celém světě svou rychlostí a přesností. Japonci si ovšem také potrpí na na extravaganci. Designovou novinkou v jejich železniční dopravě se stala malá, izolovaná železniční zastávka, která nemá vchod ani východ a dostat se k ní lze jedině vlakem.

Zastávka Seiryu Miharashi Eki, v doslovném překladu “stanice s vyhlídkovou plošinou na čistou říčku”, leží na trati Nišikigawa Seirju v prefektuře Jamaguči. Vznikla za jediným účelem – jako místo, kde se lidé mohou kochat výhledem na řeku Nišiki a okolní krajinu. Nevedou sem žádné cesty ani schody a schází tu i pokladna. Jediným způsobem, jak se k ní dostat a následně ji opustit, je totiž vlakem. Ovšem většinou při jízdách zvláštních vlaků s doprovodným program, jako jsou třeba ochutnávky saké. 

Nová zastávka má kreativním způsobem seznámit výletníky s touto destinací a probudit v nich zájem o zdejší region. Jak ale mnozí ve svých komentářích poznamenávají, k dokonalé relaxaci tu chybí lavičky. 

 

user-avatar

Yvonne K.

19. 10. 2019 | 08:30

Zavří­t reklamu