válkaČeskoslovenskoobjevy

V Japonsku mají železniční zastávku, která slouží jen jako vyhlídka

V Japonsku mají železniční zastávku, která slouží jen jako vyhlídka
Zdroj: boredpanda.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Japonské železnice patří mezi vyhlášenou světovou jedničku. Jejich rychlovlaky šinkansen jsou známé po celém světě svou rychlostí a přesností. Japonci si ovšem také potrpí na na extravaganci. Designovou novinkou v jejich železniční dopravě se stala malá, izolovaná železniční zastávka, která nemá vchod ani východ a dostat se k ní lze jedině vlakem.

Yvonne Pokorná 19. října 2019

Zastávka Seiryu Miharashi Eki, v doslovném překladu “stanice s vyhlídkovou plošinou na čistou říčku”, leží na trati Nišikigawa Seirju v prefektuře Jamaguči. Vznikla za jediným účelem – jako místo, kde se lidé mohou kochat výhledem na řeku Nišiki a okolní krajinu. Nevedou sem žádné cesty ani schody a schází tu i pokladna. Jediným způsobem, jak se k ní dostat a následně ji opustit, je totiž vlakem. Ovšem většinou při jízdách zvláštních vlaků s doprovodným program, jako jsou třeba ochutnávky saké.

Nová zastávka má kreativním způsobem seznámit výletníky s touto destinací a probudit v nich zájem o zdejší region. Jak ale mnozí ve svých komentářích poznamenávají, k dokonalé relaxaci tu chybí lavičky.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu