válkaČeskoslovenskoobjevy

V Japonsku mají stánek s občerstvením, kde prodává pes

V Japonsku mají stánek s občerstvením, kde prodává pes
Zdroj: twitter.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Psí obchůdek se sladkými bramborami. Takový nápis nese malý dřevěný stánek v japonském Sapporu. Za jeho pultem vyhlíží hladové zákazníky pes Shiba-Inu.

Yvonne Pokorná 26. listopadu 2019

Jmenuje se Ken-Kun a jsou mu tři roky. Protože jde o samoobslužný stánek, jeho jediným úkolem je být milý na zákazníky, což mu evidentně nečiní žádné potíže. Pečené sladké brambory, které v Japonsku patří k oblíbenému pouličnímu občerstvení, jsou uchovávány v teplém boxu před kioskem, a zákazník se tak může obsloužit sám. Byznys funguje na základě důvěry, že lidé jsou čestní a za každou odebranou bramboru vhodí do kasičky 100 jenů (v přepočtu něco kolem 20 Kč). Zatím se tento systém osvědčil, kdo by si ostatně dovolil ukrást jídlo psovi?

Zaměstnat čtyřnohé zvíře přináší i určité nevýhody. Ken-Kun například neumí vracet drobné. Zákazníkovi tak nezbývá než zaplatit přesnou částku, popřípadě nechat spropitné, které jde na konto extra pamlsků pro psa. Ten v uzavřeném kiosku ostatně tráví několik hodin, než mu skončí šichta a může jít s pánem na procházku, což někteří ochránci zvířat ostentativně kritizují.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu