Pro mnoho studentů je kurz života traumatickým zážitkem. | zdroj: odditycentral.com


V japonské škole si studenti pěstují kuřata, které pak musí zabít a sníst

TÉMATA: japonsko | školy | hospodářská zvířata

user-avatar

Simona Knotková

9. 05. 2018 | 08:00

Už 60 let absolvují prváci zemědělské a lesní střední školy v Izumě neobvyklý předmět. V rámci "kurzu života" se půl roku starají o kuřata, která nakonec sami zabijí a sní.

Kurz života začíná od úplného počátku. Každému ze studentů je přiděleno vajíčko, které je na tři týdny uloženo do inkubátoru. Úkolem studenta je pečlivě monitorovat jeho vývoj a kontrolovat teplotu. Pravidelná péče pokračuje po vylíhnutí. Teenageři malého opeřence krmí, dávají mu napít a starají se, aby jeho zdravý vývoj nic neohrozilo. V tomto období si mnoho ze studentů vytvoří ke zvířeti blízký vztah, což celou věc ale jenom zhoršuje. Výstupem z půlročního předmětu totiž není dobře živený kur, ale vlastnoručně zabitý tvor na talíři.

O vyučovací praktice zemědělské školy v prefektuře Šimane byla natočena reportáž, která se brzy stala virálem. Bohužel vzbudila hlavně nechuť a kontroverzi. Podle většiny lidí se jedná o krutou metodu výuky, která do středních škol nepatří.

Na stranu druhou se ale najdou i příznivci, podle kterých kurz života má svůj význam. Studenti si uvědomí, co předchází momentu, kdy se jim maso dostane na talíř, a naučí se více vážit jídla i života. Je možné, že některé tato zkušenost taky přiměje k tomu, aby se z nich stali vegetariáni.

Do zákulisí netradičního kurzu blíže nahlédněte v přiloženém videu.

user-avatar

Simona Knotková

9. 05. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu