válkaČeskoslovenskoobjevy

V japonské škole si studenti pěstují kuřata, které pak musí zabít a sníst

Už 60 let absolvují prváci zemědělské a lesní střední školy v Izumě neobvyklý předmět. V rámci "kurzu života" se půl roku starají o kuřata, která nakonec sami zabijí a sní.

Simona Knotkova 9. května 2018

Kurz života začíná od úplného počátku. Každému ze studentů je přiděleno vajíčko, které je na tři týdny uloženo do inkubátoru. Úkolem studenta je pečlivě monitorovat jeho vývoj a kontrolovat teplotu. Pravidelná péče pokračuje po vylíhnutí. Teenageři malého opeřence krmí, dávají mu napít a starají se, aby jeho zdravý vývoj nic neohrozilo. V tomto období si mnoho ze studentů vytvoří ke zvířeti blízký vztah, což celou věc ale jenom zhoršuje. Výstupem z půlročního předmětu totiž není dobře živený kur, ale vlastnoručně zabitý tvor na talíři.

O vyučovací praktice zemědělské školy v prefektuře Šimane byla natočena reportáž, která se brzy stala virálem. Bohužel vzbudila hlavně nechuť a kontroverzi. Podle většiny lidí se jedná o krutou metodu výuky, která do středních škol nepatří.

Na stranu druhou se ale najdou i příznivci, podle kterých kurz života má svůj význam. Studenti si uvědomí, co předchází momentu, kdy se jim maso dostane na talíř, a naučí se více vážit jídla i života. Je možné, že některé tato zkušenost taky přiměje k tomu, aby se z nich stali vegetariáni.

Do zákulisí netradičního kurzu blíže nahlédněte v přiloženém videu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu