válkaČeskoslovenskoobjevy

V indonézské džungli stojí obří kuře. Kdo je postavil a proč?

V indonézské džungli stojí obří kuře. Kdo je postavil a proč?
Zdroj: YouTube AzzaWirre
+ 4 fotky+ 5 fotek

Boží poselství se nesmí brát na lehkou váhu. Toho se držel Daniel Alamsjah (67) z Indonézie, když poslechl zjevení ve snu a uprostřed džungle postavil gigantickou stavbu. Vypadá jako betonové kuře, ale není to kuře!

Petr Gotlieb 16. července 2015

Říká se tomu Gereja Ayam tedy Kuřecí kostel. Jeho autor, poněkud excentrický Daniel Alamsjah, ale tvrdí, že jde o holubici. Právě jemu prý Bůh ve snu vyjevil, že na tomto místě – 400 kilometrů od jeho domova hluboko uprostřed džungle na ostrově Jáva – musí postavit svatostánek s podobou ptáka. Vláda prodala Danielovi pozemek za dva miliony rupií, což je v přepočtu jen 5 tisíc korun, a za čtyři roky s pomocí místních postavil stavbu ze svého snu.

„Protože jsem křestan, tak si mnozí myslí, že je to kostel. Ve skutečnosti je to modlitebna pro lidi všech vyznání,“ tvrdí.

K duchovnímu rozímání zde příliš nedocházelo. Budova jeden čas sloužila současně jako domov pro postižené děti, blázinec a rehabilitační centrum pro feťáky. V roce 2000 musel Daniel provoz ukončit kvůli vysokým nákladům.

Od té doby je kuřecí dům uzavřen, chátrá a stává se atrakcí pro zvědavé cestovatele a fotografy. Staršina Dese Gombong, který před šestnácti lety pomáhal Kuře stavět, tvrdí, že se zde konají tajné svatby a orgie.Budova má terasovitě postavená patra, nahoře je improvizovaný kostel, dole je15 ložnic. Jezdí sem hodně turistů, někteří si zde vystrojí i svatbu.“ Povídá se, že z modlitebny se stalo útočiště pro páry z okolních vesnic, kteří zde provozují zakázané milostné radovánky.

Jeden z turistů na svém blogu uvedl, že se objekt začíná postupně hroutit. „Pět z osmi pilířů se rozpadá. Pokoje nemají okna, v místnostech se ubytovali netopíři, všude jsou graffity a obrazy nahých žen,“ napsal cestovatelský blogger Alek Kurniawan.

Daniela tak musí po letech strašit otázka, jestli je toto místo tím, jaké si Bůh v jeho snu přál mít.

Další články

Zavří­t reklamu