Dobrovolníci v Indii vysázeli desítky milionů stromů.

Dobrovolníci v Indii vysázeli desítky milionů stromů. | zdroj: iflscience.com


V Indii 1,5 milionů dobrovolníků vysadilo za půl dne 66 milionů stromů

TÉMATA: indie | stromy | příroda | rekordy

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 07. 2017 | 10:00

Neustále slyšíme o kácení a devastaci deštných pralesů a zeleně celkově. Je dobře, že můžeme přinést také zprávu o tom, že se stromy ve velkém také sázejí. V Indii na to bylo potřeba sehnat 1,5 milionů dobrovolníků. Ale výsledkem je 66 milionů nových stromů, což je světový rekord.

Sázení se uskutečnilo v centrálním indickém státě Madeya Pradeš. Byl tím ustanoven nový světový rekord v sázení stromů. Ten předchozí měla na svědomí také Indie, kdy nechala vysázet 50 milionů stromů. Indie chce splnit závazek daný světovému společenství v rámci Pařížské klimatické dohody, že do roku 2030 pokryje lesy 5 milionů hektarů, čímž celková zalesněná plocha v Indii dosáhne 95 milionů hektarů. 

Indie je jedním z největších znečišťovatelů ovzduší, celkem 13 indických měst figuruje v současnosti na seznamu 20 nejznečištěnějších měst na světě, který sestavuje Světová zdravotnická organizace. Víc než polovina indických obyvatel má kvůli znečištěnému ovzduší kratší život, než by mohli mít.  Všechny tyto důvody vedou indickou vládu k tomu, aby se zasazovala o co největší zalesnění své země. Je dobré vidět, že i po odstoupení Spojených států od klimatické dohody se najdou jiní velcí hráči, kteří své závazky aktivně plní. Je to v jejich vlastním zájmu i v zájmu celé planety. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 07. 2017 | 10:00

Zavří­t reklamu