válkaČeskoslovenskoobjevy

V hlubinách Bermudského trojúhelníku leží záhadný objekt, vypadá jako potopená mimozemská loď

V hlubinách Bermudského trojúhelníku leží záhadný objekt, vypadá jako potopená mimozemská loď
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 7 fotek+ 8 fotek

Jedná se o přírodní útvary, člověkem vytvořené stavby nebo objekty mimozemského původu? Co leží v hlubinách Bermudského trojúhelníku, zůstává stále tajemstvím, které čas od času rozvíří odvážní průzkumníci. Jedním z posledních, kdo se do oblasti ďábelského trojúhelníku vypravil, byl hledač pokladů Darrell Miklos. A to, co zde objevil, mu vyrazilo dech.

Yvonne Pokorná 7. prosince 2018

Jako bermudský nebo také ďábelský trojúhelník je označována oblast ležící mezi jižním cípem Floridy, Portorikem a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. S touto oblastí se pojí dodnes nevyjasněná zmizení nejen lodí, ale i letadel. Jejich vraky a ani pasažéři se nikdy nenašli. Už od dob Kryštofa Kolumba zde byl zaznamenán výskyt neobvyklých jevů, jako třeba poruchy chování kompasu, časové posuny, neobvyklé atmosférické jevy či pozorování tajemných světel na obloze nebo pod mořskou hladinou.

V roce 2001 potápěči Paul Weinzweig and Pauline Zalitzki objevili uvnitř hranic Bermudského trojúhelníku v hloubce 750 metrů masivní žulové stavby, o kterých se někteří domnívají, že by mohly být ztracenou bájnou Atlantidou.

Další podivuhodný nález letos oznámil pětapadesátiletý hledač pokladů z Kalifornie Darrell Miklos. Ten při hledání potopených vraků ze 16. století narazil na obrovský neidentifikovatelný předmět, který mu připadal jako potopené vesmírné plavidlo. “Byl to útvar, který se nepodobal žádnému z vraků, jaké jsem jsem kdy viděl, na to byl příliš velký,” řekl serveru MailOnline. “Bylo to také něco naprosto odlišného od čehokoliv, co znám, že vytvořila příroda. Vypadá to skoro jako pět ramen vystupujících ze strmé stěny útesu a každé z nich má velikost děla na bitevní lodi. Jsou obrovská, porůznu rozmístěná a dohromady jich je patnáct, ” popisoval Miklos.

Po návratu na hladinu se Miklos podíval na mapu, kterou mu věnoval bývalý astronaut z NASA Gordon Cooper, jenž v 60. letech absolvoval 22 obletů Země v kosmické lodi Mercury 9 a byl rovněž pověřen tajnou misí, v rámci které pátral po ruských ponorkách a raketových základnách. Miklos si všiml, že u lokality, kterou právě prozkoumával, si Cooper v mapě poznačil: “neidentifikovaný objekt”. “Gordon věřil v mimozemšťany. Byl přesvědčen, že tu byly návštěvy z jiných planet a že přistály v různých částech světa,” připomněl Miklos. I když si on sám myslí, že by mohlo jít o mimozemské plavidlo, které havarovalo a potopilo se, je na takové tvrzení příliš brzy. Dokud nebude objekt řádně prozkoumán, hodlá Miklos zaujmout v této věci neutrální postoj.

“Chci to prozkoumat, chci zjistit, co to je, třeba je to přírodní výtvor, prostě hříčka přírody, ale vzhledem k umístění v této zvláštní části Karibiku a vzhledem k tomu, co mi Gordon povídal o návštěvnících z jiných planet a věcech, které spatřil, si myslím, že to určitě stojí za to prozkoumat,” dodal.

Faktem je, že objekt je potažený silnou vrstvou korálů, což by znamenalo, že pokud přiletěl z jiné planety, došlo k tomu před stovkami, ne-li tisíci lety.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu