válkaČeskoslovenskoobjevy

V Emirátech má vyrůst nejekologičtější letovisko na světě. Vypadat bude opravdu fantasticky!

V Emirátech má vyrůst nejekologičtější letovisko na světě. Vypadat bude opravdu fantasticky!
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 3 fotky+ 4 fotky

V okolí největší emirátské oázy Liwa má do roku 2020 vyrůst nové letovisko Oasis Eco Resort. Pyšnit se bude těmi nejekologičtějšími parametry ve své kategorii. Za jeho stvořením stojí designérské studio Baharash Architecture.

Simona Knotkova 17. března 2016

Nový hotelový komplex bude obklopen obřími písečnými dunami a jeho střed bude tvořit vodní plocha. Obsahovat má celkem 84 apartmánů, které budou situovány u země, aby co nejvíc vyniklo panoráma pouštních přesypů a urostlých palem. Tento luxus ale nevyroste na úkor životního prostředí, naopak. Plánem architektů je postavit ho tak, aby co nejméně škodil přírodě. Pokud vše dopadne podle záměrů, bude se tak jednat o nejekologičtější rekreační středisko.

„Nekontrolovaný konvenční turismus škodí životnímu prostředí. Napomáhá znečištění přírody, způsobuje půdní eroze, ohrožuje živočišné druhy a je také zátěží pro vodní zdroje. Cílem Oasis Eco Resort bude zvýšit povědomí o ekologických hodnotách. Oblasti nepřinese pouze kulturní, ekologické a ekonomické benefity, ale také přinese větší zážitek návštěvníkovi,“ říká Baharash Baherian, vlastník designérské společnosti Baharash Architecture se sídlem v Londýně.

Na podobu plánovaného projektu se podívejte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu