válkaČeskoslovenskoobjevy

V Dolomitech mají saunu s nejkrásnějším výhledem na světě

V Dolomitech mají saunu s nejkrásnějším výhledem na světě
Zdroj: www.rifugiolagazuoi.com/
+ 6 fotek+ 7 fotek

Horská chata Rifugio Lagazuoi je po celém světě vyhlášená svými dechberoucími výhledy na panorama italských Dolomit. Nyní si hosté mohou této spektakulární podívané dopřát i během saunování v horké páře.

Ivanhoe 5. prosince 2018

K chatě totiž přibyla zbrusu nová finská sauna, která stojí samostatně s okny natočenými k vrcholkům hor. Má tvar válce a v zimě je většinou zasypaná sněhem, takže připomíná iglú. Vevnitř je celá obložená dřevem a dřevem se v ní i topí. Jde o nejvýše položenou saunu v Dolomitech. Nachází se totiž těsně pod vrcholem hory Lagazuoi ve výšce 2752 metrů nad mořem.

Hora Lagazuoi je dnes známa především díky 1. světové válce, kdy se tu před sto lety odehrávaly nelítostné boje mezi rakouskými a italskými vojsky. Italské zákopy vysekané do skály pod vrcholem hory tvořily po dva roky hlavní frontu v Dolomitech. Celé okolí vrcholu je tak dnes jakýmsi muzeem 1. světové války pod širým nebem, s tunely vybavenými průzory, které sloužily jako střílny, otvory pro děla i průduchy. Dnes se tu však místo v krvi můžete bezstarostně koupat v dřevem provoněné páře a kochat se nádhernými výhledy na dramaticky strmé skalní útvary.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu