Radnice v Čchung-čchingu investovala 800 000 juanů do nových veřejných záchodků.

Radnice v Čchung-čchingu investovala 800 000 juanů do nových veřejných záchodků. | zdroj: shanghaiist.com


V čínském městě otevřeli luxusní pětihvězdičkové veřejné toalety, kde můžete sledovat televizi i brouzdat internetem

TÉMATA: čína | design

user-avatar

Yvonne K.

12. 01. 2017 | 08:00

Pokud nemusíme, veřejným záchodkům se všichni raději obloukem vyhneme, neboť často to bývají nepříliš vábná místa. To ovšem vůbec není případ nových městských záchodů, které nedávno otevřeli v čínském městě Čchung-čchingu. V nich si každý návštěvník bude připadat spíš jak v paláci Donalda Trumpa.

Čínští soudruzi zřejmě neví, co s penězi, tak je doslova spláchli do záchodu. Jak jinak si vysvětlit luxus nových městských toalet v Čchung-čchingu. Kromě elegantního interiéru s obklady z mramoru a žuly jej vybavili také centrálním vytápěním, klimatizací, televizory a wifi-připojením. Klozety  s automatickým splachováním i bezdotyková umyvadla, která do nich umístili, bychom čekali spíš v pětihvězdičkových hotelích. Stěny zdobí obrazy i živé rostliny a ze stropu visí dokonce lustr, za který by se nestyděl ani majitel zámku. K tomu všemu se line z kvalitního stereo systému příjemná relaxační hudba.

Ovšem tím nejpůsobivějším prvkem interiéru je bezesporu prosklená stěna přímo za pisoáry, která návštěvníkům toalet poskytuje úlevný výhled do venkovní zahrady. Jinde zase lze při vykonávání potřeby sledovat na obrazovce televizi nebo brouzdat po internetu. Takovéto veřejné záchodky jsou však v Číně spíše čestnou výjimkou než samozřejmostí. 

témata

user-avatar

Yvonne K.

12. 01. 2017 | 08:00

Zavří­t reklamu