válkaČeskoslovenskoobjevy

V čínské ZOO zavřeli návštěvníky do klece a pustili na ně tygry a lvy

V čínské ZOO zavřeli návštěvníky do klece a pustili na ně tygry a lvy
Zdroj: www.nypost.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

V zoologické zahradě Lehe Ledu ve městě Čchung-čching zavedli nedávno zvláštní atrakci. Návštěvníky tam zavírají do klece a pouští na ně smečku hladových šelem.

Ivanhoe 26. ledna 2015

Zní to šíleně, ale zmíněná zoologická zahrada chce svým návštěvníkům za patřičný obnos zprostředkovat nezapomenutelný, vzrušující zážitek. Spočívá v tom, že zájemci nastoupí do vozu s klecí a projíždějí parkem, kde se volně pohybují tygři a lvi. Ti, jak vycítí kořist, hned se za vozem rozběhnou a útočí.

Aby dostali šelmy co nejblíže ke kleci, přivázali zaměstnanci ZOO na mříže kusy syrového masa.

„Chtěli jsme, aby naši návštěvníci zažili vzrušení z toho, že je pronásledují a napadají divoké šelmy, ovšem samozřejmě bez jakéhokoli rizika,“ vysvětlil mluvčí ZOO Chan Liang. „Zájemci jsou předem varováni, že nesmí vystrkovat z klece ruce ani prsty, protože hladový tygr nepozná rozdíl mezi nimi a snídaní,“ dodal.

Atrakce byla spuštěna minulý měsíc a už se stala obrovským turistickým hitem. Zoologická zahrada má už na tři měsíce dopředu vyprodané lístky.

„V žádné ZOO jsem něco takového nikdy nezažil,“ svěřoval se vzrušeně Tao Jen. „Tady oni sledují nás, a ne my je, a my jsme obědem!“

Poněkud zvláštní je, že novinku ZOO zavedlo jen pár měsíců poté, co tady cirkusový tygr napadl a usmrtil osmileté děvčátko.

Další články

Zavří­t reklamu