válkaČeskoslovenskoobjevy

V Číně našli 43 dinosauřích vajec. Lidé je museli bránit před zlodějem

V Číně našli 43 dinosauřích vajec. Lidé je museli bránit před zlodějem
Zdroj: dailymail.co.uk

Při stavbě cesty ve městě Heyuan na jihovýchodě Číny našli dělníci 43 dinosauřích vajec. Neobvyklý nález odkryli přímo v centru města při pokládání potrubí. Brzy se objevil muž, který se pokusil vzácná vejce ukrást.

Tomáš Chalupa 25. dubna 2015

Ze 43 vajec jich bylo 19 zcela neporušených. Vajec se ujali odborníci z místního muzea a snaží se teď určit, k jakému druhu ještěra vejce patřily. Než se však vejce dostaly do povolaných rukou, došlo k poměrně kuriózní situaci.

Jeden muž, podle některých informací to byl jeden z dělníků, si strčil dvě vejce pod bundu a pokusil se s nimi zmizet. Naštěstí ho chytli kolemstojící lidé a donutili ho vejce vrátit. Poté vytvořili kolem naleziště kordon a čekali až do příjezdu policie, která historickou snůšku zajistila a odvezla do muzea.

Podle odborníků bylo již v Číně nalezeno 17 000 dinosauřích vajec. K prvnímu objevu došlo v roce 1993. Místní vědci tvrdí, že v podloží města může být v rudém pískovci ukryto ještě daleko více vajec. Tamní muzeum dinosaurů vlastní největší sbírku dinosauřích vajec na světě. Městu se proto přezdívá „domov dinosaurů“.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu