válkaČeskoslovenskoobjevy

V Chicagu můžete sledovat baseball rovnou ze střechy domu

V Chicagu můžete sledovat baseball rovnou ze střechy domu
Zdroj: amusingplanet.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Baseballové hřiště Wrigley Field, patřící týmu Chicago Cubs, se může pyšnit jednou zajímavostí. Pro sledování hry totiž vůbec nemusíte chodit na stadion, stačí se posadit na střechu jedné z přilehlých budov.

Simona Knotkova 12. května 2020

Jeden z nejstarších stadionů MLB (Major League Baseball) Wrigley Field poprvé otevřel své brány v roce 1914, kdy se stal domovem pro Chicago Whales. Po krátkém působení týmu v lize zde natrvalo zakotvili Chicago Cubs. Poloha v centru městských budov vytvořila raritu – lidé mohli hru sledovat doslova ze svých střech. Stačilo rozložit židličky, vytáhnout gril, nakoupit piva a pozvat přátele, a o zábavné odpoledne bylo postaráno. Mnoho fanoušků střechy také využívalo k bezplatnému sledování zápasu.

Místa na střeše se v průběhu let stala natolik populární, že někteří obyvatelé za ně začali vybírat drobný poplatek. Bylo jen otázkou času, než se lokalita stala plně komerční a do hry vstoupili skuteční obchodníci. Změna přišla v 80. letech, kdy byly staré budovy kolem stadionu rozprodány firmám a podnikatelům. Byty se přestavily na restaurace s terasami a na střechách vznikly regulérní tribuny s ochranným zábradlím, které byly vždy do posledního místa zaplněné. Ne všichni byli ale ze střešních tribun nadšení.

Situace se samozřejmě nezamlouvala týmu, který z návštěvníků na střešních tribunách neměl ani cent. Tento problém se pokoušel řešit například vztyčením stěny. Nakonec ale vedení došlo, že jinak než legální cestou to nepůjde, a tak v roce 2002 dalo celý případ k soudu. Zde byl ujednán kompromis – majitelé střech budou moci nadále těžit z diváků střešních tribun, ale 17 % z jejich hrubého výdělku musí dalších dvacet let odcházet Chicago Cubs. Výměnou za to se tým stal oficiálním partnerem střech, které se tak přejmenovaly na Wrigley Rooftops.

Zlatá éra majitelů střech skončila v čase recese. Po vzájemné domluvě většina z nich odstoupila od smlouvy a střešní místa prodala nynějšímu majiteli klubu Chicago Cubs Thomasi S. Rickettsovi. Právě jeho rodina dnes vlastní jedenáct z celkem šestnácti střech kolem stadionu, nabízejících místo pro více než tři tisíce diváků.

Další články

Zavří­t reklamu