válkaČeskoslovenskoobjevy

V Berkshire vidělo 40 lidí UFO, došlo i na únos na palubu

V Berkshire vidělo 40 lidí UFO, došlo i na únos na palubu
Zdroj: thesun.com

Byl 1. říjen roku 1969 a nejméně 40 lidí z oblasti Berkshire County hlásilo, že vidělo UFO. A nejen to. Thomas Reed tvrdil, že mimozemšťané unesli jeho i celou jeho rodinu.

Tomáš Chalupa 12. srpna 2020

Nejvíce hlášení o UFO přicházelo z městečka Sheffieldu, kde sestoupila z oblohy formace světel. Mnoho obyvatel tato světla vidělo a mělo jasno – jde nepochybně o UFO. Podle výpovědí šlo o diskovité lodě, které prováděly nesmírně složité akrobatické manévry. Nic takového běžně letadla nedělají.

Hlášení o UFO se množily, oblast Berkshire County o ničem jiném nemluvila. Děti ve škole kreslily létající talíře, dospělí v hospodě probírali mimozemskou invazi, ospalý Sheffield se dostal do celostátních zpráv.

Pokud chceme vědět, zda bylo na celém případu něco pravdy, musíme jít přímo k hlavnímu svědkovi. Tím je Thomas Reed. Bylo mu devět, když se stal případ, který mu změnil život. Byl s bratrem, matkou a babičkou v autě, Po cestě z restaurace je pronásledovalo velké bílé světlo. Následovalo je i za most a tam je obklopilo. Ocitli se v nějakém velíně, kdy byly technologie, které neexistovaly nejen v té době, ale ani dnes. Podle Reeda to bylo cosi jako centrum pro řízení dopravy nebo něco podobného. Pak omdlel, a když znovu nabyl vědomí, byl zase ve voze na cestě, kde byl předtím.

Reed dodnes trvá na tom, že byl unesen pravděpodobně na palubu mimozemské lodi. Důkazy kromě svých vzpomínek na to ovšem nemá. I tak vybral v průběhu let peníze na stavbu monumentu, který byl v roce 2016 vztyčen u mostu na místě, kde jejich vůz obestoupilo ono světlo. Ovšem loni byl pomník odstraněn po sérii různých tahanic a rozepří, kdy každá strana přicházela s jinou verzí příběhu. Sheffield tak dnes sice pomník UFO nemá, ale i tak je to po Roswellu nejslavnější UFO město ve Spojených státech.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu