válkaČeskoslovenskoobjevy

V bangladéšském hotelu se můžete ubytovat za 10 korun. Na luxus ale zapomeňte

V bangladéšském hotelu se můžete ubytovat za 10 korun. Na luxus ale zapomeňte
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 10 fotek+ 11 fotek

Když se uskrovníte ve svých nárocích na komfort, můžete se v některých zemích ubytovat za velmi levný peníz. V bangladéšském hotelu Faridpur dokonce za pouhých deset korun!

Simona Knotkova 24. října 2016

Plovoucí hotel se nachází v hlavním městě Bangladéše Dháka. Původně byl v padesátých letech postaven pro hinduistické obchodníky, kteří městem projížděli po řece Buriganga, a byl sestaven z několika oddělených lodí. Dnes ho tvoří pouze pět plavidel. Díky svým neuvěřitelně nízkým cenám má ale stále plno.

Pokud si objednáte pokoj s dalšími až sedmnácti hosty, v přepočtu na naši měnu zaplatíte pouhých 10 korun. Za vlastní pokoj je to poté okolo 37 korun. V ceně je rovněž přístup k pitné vodě, toaleta a možnost úschovy věcí do skříňky. Nic dalšího jako televizi, mini ledničku či dokonce pokojskou ale samozřejmě nečekejte.

Ubytování využívají také dnes především obchodníci, kteří v hotelu tráví i několik týdnů. Pětapadesátiletý obchodník s ovocem Siraj Mohammad střídá zdejší prostředí s domovem už přes 40 let. „Do Dháky jsem přišel před nezávislostí Bangladéše v roce 1971. Tehdy tu bylo nejméně padesát podobných plovoucích hotelů a byly praktické a levné,“ říká.

Přizvukuje mu provozní Miyan: „Díky levné ceně tu přespávají lidé z vesnic a malých měst, kteří sem přišli za prací. Za symbolickou cenu dostanou čistou vodu, čisté toalety a oddělené postele. Jídlo zde ale nevedeme.“

Další články

Zavří­t reklamu