válkaČeskoslovenskoobjevy

V Austrálii postavili přímo na chodnících open-air pisoáry pro opilce. Místní to rozlítilo

V Austrálii postavili přímo na chodnících open-air pisoáry pro opilce. Místní to rozlítilo
Zdroj: www.rireenboite.com

Svérázné opatření proti močení na ulici zavedli v australském městě Gold Coast. Na rušném bulváru instalovali nezastřešené plastové pisoáry, které pánům zakrývají jen hýždě. Novinka vyvolala mezi místními vlnu pobouření.

blondie 5. ledna 2015

Odporné, nechutné, urážlivé – těmito slovy obyvatelé Gold Coast na severovýchodě Qeenslandu komentovali bizarní záchodky, které se těsně před Vánoci objevily v hlavní obchodní čtvrti Surfers Paradise. Obávají se, že tím utrpí pověst jejich města v očích přijíždějících turistů. Pohled na chlápky se staženými nohavicemi u kotníků, kterak vykonávají za bílého dne potřebu, není pro kolemjdoucí ničím vábným a příjemným. Tím hůř, když ještě slyší zurčení pramínků moči a přes nos je praští zápach moči. Radnice proto za svůj nápad sklidila tvrdou kritiku.

Místní se rovněž domnívají, že nové pisoáry problémy s močením nevyřeší. „Kdo by chtěl jít na záchod, když jiní lidi stojí kolem a koukají na vás?“ pochybuje o smyslu celého opatření jeden z majitelů obchodu Russel Murphy. „Myslím, že to akorát povede k voyerismu,“ dodal.

Radní se však brání, že to je jediný způsob, jak zabránit opilcům potácejícím se z místních nočních klubů, aby močili přímo na chodnících. „Chčijí proti výkladním skříním, na okna a všude po chodnících,“ upozornil radní Lex Bell. Podle jeho slov však radnice zvažuje nahradit stávající záchodky jinými, které by měly větší zástěnu zcela zakrývající tělo močícího. Krom toho hodlají záchodky přes den uzamykat, sloužit tak mají opilcům jen v noci. Pokud se po třech měsících projekt neosvědčí, radnice pisoáry z ulic stáhne, navzdory tomu, že do nich investovala pět a půl tisíc dolarů.

Další články

Zavří­t reklamu