Podivné předměty padaly z nebe nad argentinským městem Berrotarán

Podivné předměty padaly z nebe nad argentinským městem Berrotarán | zdroj: locklip.com


V Argentině padaly z nebe podivné předměty, nikdo neví, co to je

TÉMATA: ufo | záhady

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 07. 2015 | 13:00

Poklidné městečko Berrotarán se 7000 obyvatel vyděsil pád podivných předmětů, které doslova pršely z nebe. Některé z nich hlasitě vybuchovaly. Zatím se neví, co to mohlo být.

Mnoho lidí našlo spadlé fragmenty na svých dvorcích. Jedním z nich byl Miguel Coranti: „Bydlíme jen pár bloků od centra města. Našli jsme mnoho těchto objektů. Jsou velmi těžké, tenké a prostě divné. Nic podobného jsem nikdy neviděl. Můžeme být rádi, že to nezpůsobilo žádné škody na domě,“ říká Coranti.

Předměty vypadají, že jsou vyrobeny z hmoty podobné tvrzenému sklu. Zřejmě byly formovány za velmi vysokého tlaku. Povrch je chráněn tenkou vrstvou čehosi, co je zjevně nějaký druh ochranného nátěru. Co by to tedy mohlo být?

Na první pohled se zdá, že úlomky pocházejí z kolize nějakých člověkem vytvořených předmětů. Ovšem letadla nejsou vyrobena z tvrzeného skla. Přestože se ihned začaly množit spekulace, že nad Argentinou vybuchlo UFO, záhadologům trochu bere vítr z plachet to, že minimálně na jednom úlomku byl nápis B5. Takže pokud mimozemšťané nepoužívají naši abecedu, UFO to nejspíš nebude.

Podle svědků pádu předmětů předcházela velká exploze někde vysoko ve vzduchu, což by ukazovalo na leteckou nehodu. Ta ovšem nebyla v místě hlášena a na zem by nejspíš dopadlo i něco jiného než jen tyto podivné předměty. Na vysvětlení se tak zatím stále čeká.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 07. 2015 | 13:00

Zavří­t reklamu