O Halloweenu poteče v Amsterodamu červená. | zdroj: YouTube


V Amsterdamu chystají o Halloweenu krvavou párty. Na účastníky prý bude stříkat opravdová krev!

TÉMATA: upíři | horor | halloween

user-avatar

Ivanhoe

23. 10. 2015 | 09:45

Noční klub v nizozemském Amsterdamu bude letos o Halloweenu hostit světově první krvavou párty, na níž prý poteče opravdová krev. Ta bude na zúčastněné „upíry“ stříkat ze speciálního hasícího zařízení umístěného na stropě, jak to známe z úvodní scény upířího filmu Blade, jímž se pořadatelé zjevně inspirovali.

Celou akci již předem provázejí různé kontroverze a dohady. Není známo, kde bude probíhat ani kdo ji pořádá, ví se jen, že se uskuteční v sobotu 31. října. Předprodej vstupenek je již v plném proudu. Na facebookové stránce založené k této události se již přihlásilo na 5 000 tisíc zájemců a další svou účast teprve zvažují. Mnohé z nich zlákala sprška opravdové krve, kterou jim organizátoři naslibovali. 

Úvodní scéna z hororu Blade, jímž se pořadatelé krvavého večírku inspirovali. „Po dlouhém hledání jsme objevili speciální hasící zařízení s trubkami, které vedou po stropě, což nám umožní šplíchat krev na davy,“ sdělil holandskému webu NL Times jeden z pořadatelů, který si přál zůstat v anonymitě. „Už jsme to několikrát testovali s tekutinou podobnou krvi. Víme, že to jde za hranu, ale chceme vidět, kam až můžeme zajít,“ dodal. Neprozradil však, čí krev použijí, což na jejich facebookové stránce dalo prostor různým spekulacím. Někteří vyjádřili obavy z nákazy virem HIV, další zas varovali, že v případě užití krve z prasete mohou vyvstat problémy s muslimy, jimž islám zakazuje konzumovat vepřové. Další pak organizátorům doporučují použít raději lidskou krev, aby zvířata zbytečně netrpěla jen proto, že se lidé chtějí pobavit. Když nakonec pořadatelé oznámili, že opravdová krev nepoteče, ale něco velmi, velmi jí podobného, mnozí byli zklamaní a chtěli okamžitě vrátit vstupenky. Opravdoví upíři se zkrátka nespokojí s nějakou náhražkou. Jak to nakonec celé dopadne, se dozvíme už za týden.

user-avatar

Ivanhoe

23. 10. 2015 | 09:45

Zavří­t reklamu