válkaČeskoslovenskoobjevy

V americkém muzeu je vystavený „mumifikovaný“ napůl člověk, napůl aligátor

V americkém muzeu je vystavený „mumifikovaný“ napůl člověk, napůl aligátor
Zdroj: Wikimedia Commons, Imhavingfun42, CC BY-SA 3.0

Ve washingtonském muzeu najdete údajnou mumii napůl člověka, napůl aligátora. Jaký je skutečný původ tohoto hybrida? To nikdo neví.

Simona Knotkova 31. ledna 2021

Na podivného tvora narazil Junior Marsh v roce 1967 při návštěvě jednoho starožitnictví. Údajně mumifikované tělo odkoupil za 750 dolarů a vystavil ho ve svém muzeu Marsh’s Free Museum v Long Beach, kde se stalo jednou z hlavních atrakcí. Napůl aligátor, napůl člověk dostal jméno Jake. Odkud ale skutečně pochází? To je záhada. Pokud se tedy nejedná o promyšlený hoax majitele.

Thumbnail # Jeden z nejdražších hoaxů historie: Ateista napálil věřící „mrtvolou“ zkamenělého obra
Mohlo by Vás zajímat:

Jeden z nejdražších hoaxů historie: Ateista napálil věřící „mrtvolou“ zkamenělého obra

Někteří návštěvníci muzea tvrdili, že si tajemného hybrida pamatují z bažiny v New Orleans, kde prý kouřil cigarety a poflakoval se v okolí tamního nevěstince. Jiní pozorovatelé si Jakea údajně vybavovali z obludária texaského cirkusu. Součástí jeho představení bylo odpovídání na otázky pomocí jednoduchého kývání hlavy. Našli se i lidé, kteří ho pro změnu viděli v drag show v San Francisku jako mořskou pannu Minnie. „Vypovědí očitých svědků“ bylo zkrátka tolik, že se jen stěží dalo uvěřit, že je mumifikovaný hybrid skutečný. Kdyby totiž tento napůl člověk, napůl plaz někde opravdu vystupoval, jeho sláva by pravděpodobně přesáhla hranice USA a nebyla by pouze folklórní postavou amerického severozápadu.

Bulvární plátek The World Weekly News, který proslul vymyšlenými příběhy, o něm v roce 1993 bez okolků napsal: „Co může být chybějícím článkem ve vývoji člověka? Groteskní, syčící stvoření s lidskou hlavou a horní částí těla a dračí spodní částí těla aligátora, které bylo odchyceno v Big Cypress Swamp. Není pochyb o tom, že tato bizarní prehistorická příšera slunící se v močálech je raným předchůdcem člověka, která se na klikaté cestě evoluce vydala špatným směrem.“

Thumbnail # Dvojhlavý muž byl senzací amerického cirkusu
Mohlo by Vás zajímat:

Dvojhlavý muž byl senzací amerického cirkusu

Sám Marsh – pokud přistoupíme na jeho příběh o odkoupení tvora ze starožitnictví – se po přesném původu atrakce nikdy nepídil a je názoru, že pozadí hybrida z bažin by mělo zůstat tajemstvím. „Lidi mají rádi záhady. Proč jim to kazit?“ sdělil.

Další články

Zavří­t reklamu