válkaČeskoslovenskoobjevy

V 9 letech začal Číňan pátrat po vrahovi svého otce. Po 17 letech ho konečně našel

V 9 letech začal Číňan pátrat po vrahovi svého otce. Po 17 letech ho konečně našel
Zdroj: Twitter

Čínská média zaujal příběh muže, který na vlastní pěst roky pátral po vrahovi svého otce. Našel ho teprve po dlouhých 17 letech.

Simona Knotkova 13. dubna 2021

Příběh jako z hollywoodského akčního filmu se začal psát 9. srpna 2000 a odstartovala ho nevinná dětská roztržka. Tehdy devítiletý Siang Ming-čchien se kvůli kameni hozenému do louže dostal do konfliktu se sousedem Čangem Ťünem. Do sporu se později přidali také další rodinní členové, což vyústilo v poranění Siangovy starší sestry.

Thumbnail # Před 40 lety byl zavražděn britský poslanec Airey Neave, jeho vrahy dodnes nenašli
Mohlo by Vás zajímat:

Před 40 lety byl zavražděn britský poslanec Airey Neave, jeho vrahy dodnes nenašli

Když se o střetu dozvěděli večer chlapcovi rodiče, kteří byli mezitím v obchodě, otec se společně s manželem zraněné sestry rozhodli, že si se sousedy vyřídí účty. To bylo naposledy, co Siang viděl svého otce živého a zdravého. Po příchodu do sousedského domu vypukla další hádka a muž zde utrpěl několik bodných ran nožem, kterým později podlehl. Vrahem byl otec druhého chlapce Čang Mouqui. Policie ho však v prvních dnech vyšetřování nezatkla a jemu se podařilo utéct.

Rodina Sianga byla náhle bez otce a zdroje peněz. Namísto zoufání nad neštěstím se Siang rozhodl, že vezme spravedlnost do vlastních rukou. Opustil školu, začal si vydělávat jako prodavač nudlí a v pouhých devíti letech odstartoval dlouhý hon na vraha. Hledal všude a sbíral informace od všech možných lidí, ale po Čangovi jako by se slehla zem. Zlom nastal teprve v roce 2017.

Siang tehdy dostal tip, že vrah pracuje ve výrobně nádobí v provincii Fu-ťien. Aby si informaci na vlastní oči ověřil, ujel kvůli tomu několik tisícovek kilometrů. Po třech dnech pátrání Čanga našel. O svém objevu informoval policii, která mu však zprvu nebyla schopná pomoci. Čang už totiž žil pod jinou identitou a protože byl několik let nezvěstný, veškeré původní dokumenty byly zničeny. Siang ale neušel takovou cestu, aby všechno zase vzdal.

S potřebnými důkazy oslovil jiné autority, které ho vyslyšely a konečně odstartovaly trestní stíhání muže, který zavraždil Siangova otce. Závěrečný rozsudek padl v roce 2018 a Čanga poslal za mříže na doživotí.

Po 17 letech si tak mohl mladý muž konečně oddechnout a soustředit se na svůj vlastní život.

Další články

Zavří­t reklamu