Cyklojízda napříč vyhlášenou jezerní oblastí v Belgii slibuje neobyčejný cyklistický zážitek.

Cyklojízda napříč vyhlášenou jezerní oblastí v Belgii slibuje neobyčejný cyklistický zážitek. | zdroj: amusingplanet.com


Už jste vyzkoušeli cyklostezku, která vede přímo přes vodní hladinu jezera?

TÉMATA: 7702

user-avatar

Lenka Vovsová

27. 06. 2020 | 09:30

Pokud ne, jezdíte na kole a rádi byste poznali něco nového a neotřelého, tak přesně taková se nachází na jednom z velkých jezer v přírodní rezervaci De Wijers v belgickém Limburgu. V anglickém překladu se jmenuje „Cycling Through Water“.

Tato 212 metrů dlouhá betonová cyklostezka byla vybudována pod vodní hladinou jezera, a když jí projíždíte, hladina vody se nachází přímo v úrovni vašich očí. Cyklostezku po obou stranách lemují jeden a půl metru vysoké hráze, které ji chrání od vody v jezeře, zatímco podzemní tunely pod cyklostezkou zabezpečují, aby se pod ní nadále mohli po obou stranách volně pohybovat obojživelníci a vodní živočichové. 

Od svého otevření v roce 2016 se cyklostezka stala doslova hitem pro turisty i místní obyvatele a projely po ní už stovky tisíc cyklistů.

Cílem projektu bylo ještě více podpořit cyklistiku v Limburgu, který je v regionu Flandry vyhlášeným cyklistickým rájem, a přilákat sem ještě více cyklistů ze zahraničí. V období 25 let byla v okolí Limburgu vybudována hustá síť cyklistických křižovatek, které dnes vzájemně propojují různé cyklistické trasy. Cyklostezka „Cycling Through Water“ je jednou z nich a konkrétně propojuje dvě cyklistické trasy. 

Belgická přírodní rezervace De Wijers má rozlohu 700 hektarů, na kterých se rozkládá velké množství jezer, rybníků a historická panství. Díky vybudovaným vysoce kvalitním cyklostrasám je dnes plně možné prozkoumat rezervaci také ze sedla kola. 

 

témata

user-avatar

Lenka Vovsová

27. 06. 2020 | 09:30

Zavří­t reklamu