
Na Měsíci není žádná voda, to se nějakou dobu už poměrně bezpečně ví. Ale co když je voda v Měsíci? Někteří vědci se domnívají, že tomu tak skutečně je. Uvnitř Měsíce je podle nic velké množství vody.
Částice vody byly nalezeny už ve vzorcích, které na Zemi dopravilo Apollo 15 a 17. Vědci tak už delší dobu tušili, že někde na Měsíci, tedy přesněji v jeho hlubinách, se nějaká voda skrývá. Nevěděli však, o jaké množství jde. Z rozboru snímků Sondy Luna se ukázalo, že zřejmě pod povrchem Měsíce jsou velké rezervoáry, které by mohly vodu obsahovat.
Vědci jsou přesvědčeni, že těchto rezervoárů existuje celá řada a jsou zřejmě naplněny vodou. Vzorky Apolla tak nebyly nějakou jednotlivou nahodilostí, ale skutečně jsou důkazem přítomnosti vody v Měsíci.
Jinou otázkou ovšem je, jak se voda do Měsíce dostala. Víme, že Měsíc vznikl při planetární srážce, kdy do Země narazila planeta o velikosti Marsu. Měsíc je pozůstatkem této srážky, ale jako takový by samozřejmě vodu neměl obsahovat. Vědci proto nyní dumají nad tím, zda voda nemohla nějak srážku „přežít“ a stát se součástí krusty Měsíce. Sami však přiznávají, že původ vody v Měsíci je zatím pro ně záhadou.