Tajemné drony na obloze vyšetřují úřady, komu patří, se neví.

Tajemné drony na obloze vyšetřují úřady, komu patří, se neví. | zdroj: messagetoeagle.com


Úřady vyšetřují, odkud se vzala flotila velkých dronů

TÉMATA: ufo | drony | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 03. 2020 | 12:00

Skupina dronů byla spatřena v několika amerických okresech, přitom nikdo neví, komu patří nebo kam a odkud letěly. Celou věcí už se zabývají americké úřady.

Na Štědrý den loňského roku informoval list Denver Post, že byla spatřena skupina 17 velkých dronů. Každý dron je velký minimálně 1,8 metru. Drony byly pozorovány nad okresy Yuma a Phillips, a to opakovaně po další týden. Pozorování stejné skupiny dronů bylo hlášeno také ze sousední Nebrasky. Při jednom pozorování bylo těchto dronů napočítáno přes ticet.

Takto velké drony, navíc letící ve skupině, by přirozeně měly mít povolení od úřadů. O flotile nic neví Federální letecký úřad, Vojenské letectvo ani Úřad pro boj proti drogám. Zkrátka k flotile se nikdo nehlásí a nikdo o ní nic neví.

Pravidelný výskyt dronů potvrdil policejní šéf z Phillips County, který navíc uvedl zajímavou informaci: „Létají podle pátracího vzorce. Prohledají jeden čtverec a přemístí se na další. Létají ve výšce 60 – 90 metrů.“ Znamená to, že drony plní nějaký úkol, který souvisí s hledáním nebo mapováním prostoru pod nimi.

Federální letecký úřad už zahájil vyšetřování a snaží se zjistit, komu flotila dronů patří. K flotile se nehlásí nikdo, ani soukromníci, ani vládní agentury. Podle mluvčího Federálního leteckého úřadu se ale zdá, že flotila nemá žádné nepřátelské úmysly. I tak je ale potřeba zjistit, kdo flotilu provozuje a proč.

Podle posledních zpráv se flotila přesunula do Morgan County v Coloradu a byla spatřena také v Perkins County v Nebrasce. Úřady tak mají opět více práce, protože působiště flotily se, jak se zdá, rozšiřuje. O věc se už začal zajímat coloradský senátor Cory Gardner. Ten dokonce oznámil, že bude provedeno cosi jako sčítání všech dálkově ovládaných dronů v oblasti. To je velká a nákladná akce, ale podle všeho je nutná. „Zastavíme to, jakmile se ten, kdo provozuje flotilu, sám identifikuje,“ dodává senátor.

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 03. 2020 | 12:00

Zavří­t reklamu