válkaČeskoslovenskoobjevy

Uprchlí vězni po sobě zanechali vzkaz: „Za dva týdny se vrátíme“

Uprchlí vězni po sobě zanechali vzkaz: „Za dva týdny se vrátíme“
Zdroj: odditycentral.com

Ani probíhající výkon trestu nezabránil dvojici mužů v řešení rodinných záležitostí. Když se jejich příbuzní dostali do potíží, jednoduše si na chvilku odskočili na svobodu. Dosud se ale nevrátili...

Simona Knotkova 30. června 2020

„Máme urgentní rodinný problém, který potřebujeme vyřešit. Vrátíme se za patnáct dnů.“ Taková slova po sobě zanechala dvojice vězňů, kterým se podařilo uniknout z věznice v římské oblasti Rebibbia.

Bratrancům Davadu Zukanovicovi (40) a Lilu Ahmetovicovi (46) se podařilo přeříznout okenní mříže cely, odkud se pomocí slaňování dostali na vězeňský dvůr. Tam kleštěmi přeřízli ostnatý drát a přelezli zeď. O jejich absenci se dozvěděla teprve ranní služba, čímž si trestanci zajistili tříhodinový náskok. Záběry z bezpečností kamery následně potvrdily podezřelý pohyb na dvoře okolo třetí hodiny ranní. V době psaní tohoto textu se muže zatím nepodařilo dopadnout. Dosud se ani dobrovolně nevrátili, jak avizovali v dopise, jenž po sobě zanechali.

V něm píší, že se jejich děti zapletly do nepříjemné záležitosti. Protože se současně s bratranci za zdmi věznice nacházely také obě jejich manželky, muži brali jako svou povinnost utéct na svobodu a potomky ochránit. V listu dále uvádí, že počítají s trestními důsledky, které je po návratu do věznice čekají.

Podle italské justice by jim útěk mohl přidat pět let k původním verdiktům. Oba dva si odpykávali trest odnětí svobody do roku 2029, a to za nenásilné trestné činy v podobě podvodů či manipulace s kradeným zbožím.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu