válkaČeskoslovenskoobjevy

Upíři existují i mezi námi a denně ostatním sají energii. Nemáte některého i ve svém okolí?

Upíři existují i mezi námi a denně ostatním sají energii. Nemáte některého i ve svém okolí?
Zdroj: messagetoeagle.com

S upíry se potkáváte denně a ani to možná nevíte. Na rozdíl od mytologických postav sajících krev z vás lidští vampýři ale vysávají energii a podílí se na zhoršené kvalitě vašeho života.

Simona Knotkova 1. listopadu 2016

Také vy jste se už určitě setkali s člověkem, jehož přítomnost vás doslova fyzicky vyčerpávala. Někteří jedinci jsou dokonce tak citliví, že jim působení druhého může přivolat nevolnost či jinou tělesnou slabost. Není v tom nic čarovného. Psychologové už dávno potvrdili, že vysavači lidské síly, takzvaní energetičtí upíři, mezi námi skutečně existují. Nejhorší je, že většina takových vampýrů si ani neuvědomuje, jak škodlivě své okolí ovlivňuje. Neuvědomuje si to ani jejich partner či osoba, která s nimi žije, a oba si tak navzájem ubližují životem v patologickém vztahu.

Tématem se ve své knize „Pozitivní energie: 10 receptů, jak vyčerpání, stres a strach přeměnit ve vitalitu, sílu a lásku“ podrobněji zabývala psychiatrička Judith Orloff. Podle ní existuje pět základních typů upírů, kteří svým chováním vysávají z druhých životní sílu:

  • Věčná oběť

Nejrozšířenější druh upíra. Během konverzace si neustále na něco stěžuje. Lituje se a staví se do role oběti a chudáka, kterému všichni ubližují a nic se mu nedaří. Svou negativní energii brzy přenese i na poslouchajícího.

  • Král dramatu

Každou maličkost dokáže obrátit v drama. Rád všechno zveličuje a reaguje přehnaně.

  • Sebestředná mluvka

Komunikativní a vtipní lidé jsou ve společnosti oblíbení. I mezi nimi ale můžete najít energetické upíry. Jsou to zejména ti, kteří jsou ve své řeči nezastavitelní a neustále staví do popředí pozornosti sebe. Pocity nebo myšlenky jejich partnera v hovoru je nezajímají a nedávají mu prostor vyjádřit se.

  • Obviňovatel

Vždy najde způsob, jak docílit toho, abyste se cítili vinni. A to ani nemusíte doopravdy udělat něco špatného

  • Tyran, chodící přes mrtvoly

Pomstychtivá osoba, která se neohlíží napravo ani nalevo.

Není vám dobře a cítíte se vyčerpaně? Možná za to může jiný člověk.

Není vám dobře a cítíte se vyčerpaně? Možná za to může jiný člověk.

„Je těžké se od těchto lidí úplně odstřihnout a je také obtížné s nimi terapeuticky pracovat. Bohužel si neuvědomují, jak na ostatní působí, a obvykle se cítí zranění a zklamaní, když na ně ostatní nereagují. Z toho důvodů jsou vztahy s nimi opravdu velmi napjaté,“ říká psycholožka Karen Sherman.

Naštěstí vše funguje i obráceně a stejně jako vám někteří lidé energii ubírají, jiní vás zase nabíjí pozitivními vibracemi. Občas tak zase stačí krátká interakce s podobným člověkem a vaše nálada se rázem otočí o 180° stupňů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu