válkaČeskoslovenskoobjevy

Upíři energie existují, vaši energii převezme někdo jiný, tvrdí vědci

Upíři energie existují, vaši energii převezme někdo jiný, tvrdí vědci
Zdroj: theusualroutine.com

Znáte ten pocit, když vám někdo, třeba kolega v práci, doslova krade vaši energii. Jste z něj unavení, nic vás nebaví a nechápete proč? Vědci potvrzují dávnou pravdu, že někteří lidé jsou jako upíři energie.

Tomáš Chalupa 30. listopadu 2016

Olivia Bader-Lee z univerzity v Bielefeldu v Německu provedla experiment s řasami rodu Chlamydomonas reinhardtii. Zjistila, že řasy získávají evou energii nejen z fotosyntézy, ale i z ostatních řas. Navzájem si takto předávají a absorbují energii. Podle Bader-Lee se ale úplně stejně chová lidské tělo. I lidé přejímají a absorbují energii jeden o druhého. V ničem se v tomto nelišíme od řas.

„Lidské tělo stejně jako rostliny musí energií vyživovat své buňky. Musíme také živit náš emoční stav, naši rovnováhu. Právě proto se někteří lidé cítí nepohodlně ve skupině jiných lidí,“ říká Bader-Lee. Zkrátka přijdeme někam, kde je mnoho těch, co energii absorbují, a velmi rychle se unavíme a přejde nás dobrá nálada.

Náhlé a zdánlivě bezdůvodné změny nálad souvisí právě se ztrátou energie, kterouou nám někdo vysál. Dříve lidé tyto energetické toky mnohem lépe znaly, ovšem s rozmachem civilizace a odcizením se přírodě jsme je přestali vnímat a namísto toho jsme začali vyhledávat psychology a jíst prášky.

Nutné dodat, že názor Bader-Lee zdaleka není přijímán celou vědeckou komunitou. O přenosu energie a jejím fungování se toho ví stále velmi málo, pokusy s řasami jsou sice zajímavé, ale podle kritiků neprůkazné, co se týče lidí. Ovšem ruku na srdce, určitě máte ve svém okolí někoho, kdo vám takto krade energii, takže něco na tom asi bude.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu